YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaza yapan oğluna 'gebersin' dedi
Kaza yapan oğluna 'gebersin' dedi
21 Ocak 2010 08:13
Ereğli'de meydana gelen kaza 5 kişi yaralandı

Kdz. Ereğli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı. Olay yerine gelen baba oğlunun kaza yaptığını öğrenince "Gebersin" dedi.  

Edinilen bilgiye göre, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde babasından aldığı arabayla arkadaşlarıyla gezen Oğuz Demir, babasının arayıp eve çabuk gelmesini söylemesinin ardından acele etmeye başladı. 67 TL 098 plakalı otomobil ile terminal mevkiindeki viraja hızla giren sürücü oğuz Demir, virajı alamayınca önce kaldırımdaki trafik tabelasına ardından da ağaca çarptı. Otomobili ağaca çarparak dururken, otomobil içerisinde bulunan sürücü Oğuz Demir (20), Tayfun Yiğit (20), Selçuk Sezer (20), Serhan Çakır (21) ve Hakan Başkaya (20) yaralandı. Otomobilin ağaca çarpmasının ardından ön koltukta oturan Tayfun Yiğit kafasını ön cama çarptı. Olay yerinin yakınında bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğündeki görevli polisler kaza yerine gelerek otomobil içerisindeki yaralıları görünce ambulansa haber verdi. Yaralılar otomobil içerisinden kendi imkanları ile dışarı çıkarken, kafası kanayan Tayfun Yiğit'in kafasını polisler sargı bezi ile kapattı. Kısa süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk olarak kafasından yaralanan Tayfun Yiğit'e müdahale ederken, olay yerine gelen ikinci bir ambulansla diğer yaralılar Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Otomobilin LPG'li olması nedeniyle gaz kaçırdığı anlaşılınca, olay yerine itfaiye ekipleri çağırıldı. Kazayı haber alan sürücü Oğuz Demir'in babası Yılmaz Demir ve eşi olay yerine geldi. Otomobilin kullanılmaz hale geldiğini gören baba Yılmaz Demir, bağırmaya başladı. Otomobili inceledikten sonra sinirlenen baba Yılmaz Demir, oğlu için "Gebersin" diyerek bağırmaya başladı. Baba Yılmaz Demir'i eşi sakinleştirirken, birlikte hastaneye gittiler.   

Otomobil her hangi bir patlamaya karşı kontrol edildikten sonra çekiciyle kaldırılarak kamyon garajına götürüldü. Kafasından yaralanan Tayfun Yiğit'in durumunun ağır olduğu öğrenilirken, diğer yaralıların durumlarının iyi olduğu belirtildi.   
Polis kazayla ilgili tahkikat başlattı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler