YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaza namazlarınız internetten hesaplanabiliyor
Kaza namazlarınız internetten hesaplanabiliyor
Kaza namazlarınız internetten hesaplanabiliyor
25 Şubat 2008 / 19:52 Güncelleme: 25 Şubat 2008 / 00:00


HABER: ZEHRA BEKAR

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte her şey kolaylaştı sözü bir kez daha kanıtlandı. Artık zikirmatikler çıktı, namaz vakitleri otomatik olarak hesaplanabiliyor, derken cep telefonlarına ezan okuyan sistemler ve şimdide kaza borçlarını hesaplayan bir site. Kaza namazı vardır-yoktur tartışmaları bir yana dursun artık kaza borçlarını hesaplayan bir site yayına girdi. Bu sitede geçmiş kaza borçları hesaplana bildiği gibi namazla ilgili birçok bilgiye ulaşılabiliyor.  Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte her şey kolaylaştı sözü de şüphesiz daha bir anlam kazanıyor. Özellikle belirli bir yaşa kadar namaz kılmamış ve de hep yarın yarın diye ertelemiş kişiler, yada artık başlasam bile geçmiş borçlarımı tamamlayamam ki diyenler bu site bütün bahaneleri ortadan kaldıracak cinsten.  

Bilerek ya da bilmeyerek, geçerli veya geçersiz nedenlerle vaktinde eda edilemeyen namazların kazası çok sorulan sorular arasında.


Ayrıca;


Namaza sonradan yetişen kişi namazı nasıl tamamlar?  İmama 2.rekatta yetişen kişi imam 2.rekat ve 4.rekat için oturduğunda tahiyyat okur mu?


Ayağından ya da dizinden rahatsız olan bi kişi sandalyede oturarak namaz kılabilir mi? Kılınabilirse bu nasıl olmalıdır?


Namaz sırasında ayetleri okurken hata yaparsak ne olur?


Sen namazı boş ver, benim kalbime bak! Diyenlere açıklayıcı cevaplar yer alıyor. 


Sitenin adresi kazanamazi.org...


Ana sayfada "KAZA HESAPLAYICI" butonu yer alıyor...


Tıklıyorsunuz oraya, doğum tarihinizi yazıyor ve bugüne kadarki borçlarınızın ne kadar olduğunu öğreniyorsunuz... Örnek;
1970 doğumlu bir bayan bugüne kadar hiç namaz kılmamışsa kaza borcu ; 10647 gün...
Erkek için ise bu rakam daha düşük...1970 doğumlu bir erkeğin borcu: 9551
Sitede "Yüz Yıllık Kaza Namazınız Olsa Bile Çaresi Var!" gibi bölümler dikkat çekici...
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler