YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaynak Holdingin sahibi Mustafa Özcan kimdir?
Kaynak Holdingin sahibi Mustafa Özcan kimdir?
18 Kasım 2015 16:47
Kaynak Holding'in sahibi Mustafa Özcan kimdir ve nerelidir? Bünyesinde bir çok şirket olan Kaynak Holding'i Mustafa Özcan yönetiyor. Mustafa Özcan kimdir, nerelidir, yaşı kaç? İşte Özcan'a dair merak edilen sorular...

Kaynak Holding'in sahibi  Mustafa Özcan kimdir? Fethullah Gülen'in yerine geçeceği iddia edilen Mustafa Özcan nerelidir?

Mustafa Özcan, ayrıca Kaynak Holding'i uzun yıllar yönettiği için cemaatin parasal gücünü kontrol eden az sayıdaki kişiden biri olarak nitelendiriliyor. Mustafa Özcan'ın şirketini koruyan Hisar Güvenlik, Kaynak Holding'in de şirketlerini koruyor. Gülencilere yakınlığıyla bilinen Kaynak Holding'e geçtiğimiz mart ayında Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen operasyonun, Gülencilerin kasası olarak da nitelendirilen Mustafa Özcan'a yönelik olduğu belirtilmişti. Kaynak Holding'in uzun süre başında bulunan Mustafa Özcan'ın, Fethullah Gülen'den sonraki en etkili ismi olduğu belirtiliyor.

Özellikle eğitim, yayıncılık, kargo ve bilişim olmak üzere 16 sektörde 23 şirketi ve aktif 100 markası ile tanınan Kaynak Holding'in 8 binden fazla çalışanı bulunuyor. Yıllık cirosu ise 1,5 milyar TL. 1979 yılında İzmir'de kurulan Holding ticari hayata yayıncılıkla başladı ve Sızıntı Dergisi'ni yayınladı. İlerleyen yıllarda giderek büyüyen Holding, eğitimden, yayıncılığa, kargoculuktan, bilişime kadar onlarca sektörde faaliyet göstermeye başladı. Holding bünyesinde NT mağazaları, Sürat Kargo, Sürat Bilişim gibi şirketler de var.

KAYNAK HOLDİNG

Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen Kaynak Holding, 19 sektörde faliyet gösteriyor. FEM dersanelerinden, Sürat Kargo'ya kadar bir çok ünlü markaya sahip 23 şirket, holdingin bünyesinde faliyet gösteriyor.

Kartal'daki Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararı doğrultusunda, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması" (FETÖ/PDY) bünyesinde faaliyet gösterdiği iddia edilen Kaynak Holding'e bağlı 19 şirket, bir vakıf ve bir derneğe kayyum atandı.

EN ÖNEMLİ FALİYET KOLU YAYINCILIK

1979 yılında İzmir'de kurulan Holding ticari hayata yayıncılıkla başladı ve Sızıntı Dergisi'ni yayınladı. İlerleyen yıllarda giderek büyüyen Holding, eğitimden, yayıncılığa, kargoculuktan, bilişime kadar onlarca sektöre girdi. Ağırlıklı olarak eğitim ve kültür alanındaki faaliyetleri ile biliniyor. Holdig bünyesinde 8 bin 300 civarı çalışan bulunuyor.

HOLDİNG BÜNYESİNDEKİ ŞİRKETLER

-Sürat Kargo
- PAL isimli şirket çocuklar için eğitici öğretici oyuncaklar yapıyor.
- Zambak
- Kaynak Medya
- Bereket Catering
- Nüans Turizm
- NT Mağazacılık

 // BaHo
İnleri ne kadar çokmuş bu fetocuların. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin....
18 Kasım 2015 18:00
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler