YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayıp Üniversiteli öyle bir yerde çıktı ki...
Bursa’dan 3 ay önce üniversite kaydı için Antalya’ya gelen ve kayıp olan gencin cesedi morgda çıktı.
Kayıp Üniversiteli öyle bir yerde çıktı ki...
26 Aralık 2012 / 20:01 Güncelleme: 26 Aralık 2012 / 20:03

Bursa’da yaşayan 29 yaşındaki Uğur Bal, bu yıl girdiği üniversite sınavında Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü'nü kazandı. 28 Ağustos’ta kayıt için Antalya’ya giden Bal, üniversiteye kaydını yaptırıp, Kepez ilçesi Kültür Mahallesi'ndeki bir pansiyona yerleşti. 14 Eylülde ablası ve annesiyle telefonla görüşen Uğur Bal’dan ailesi bir daha haber alamadı.

AİLE UĞUR'U 3 AYDIR ARIYOR

Telefonla oğluna ulaşamayan baba Mustafa Bal (57) Bursa’da polise başvurdu. Baba Bal, polisten bir haber alamayınca Antalya Cumhuriyet Savcılığına kayıp başvurusunda bulundu. Güvenlik kamerası görüntülerinden 18 Eylül'de kaldığı otelden çıkış yaptığı tespit edilen Uğur Bal’ın bir daha geri dönmediği belirlendi. Aradan günler geçmesine rağmen oğluyla ilgili haber alamayan Mustafa Bal, oğlunun fotoğrafıyla Antalya’nın tüm ilçelerini dolaştı. Fakat tüm çabalarına rağmen hiçbir ipucu bulamadı.

CENAZE MORGDA

Önceki gün Bal ailesinin Bursa’daki evine Antalya Adli Tıp Kurumu morgundaki bir cesedin, Uğur Bal’a ait olabileceği haberi geldi. Hemen yola çıkan baba Mustafa Bal ve akrabaları, morgdaki cesedin Uğur Bal’a ait olduğunu teşhis etti. Cesedin 19 Eylül'de Kemer ilçesinde denizde bulunduğunu ve cenazenin 3 aydır morgda beklediğini duyan yakınları büyük bir şok yaşadı.Üç aydır kendilerine neden haber verilmediğini söyleyen acılı baba, sorumlular hakkında dava açacağını söyledi.

102 GÜNDÜR KAYIPTI

Oğluyla en son 14 Eylülde görüştüklerini anlatan baba Mustafa Bal, “Oğlumun kayboluşunun üstünden 102 gün geçti. Dün akşam yeni haber aldık. Antalya Emniyeti, Bursa Emniyeti’ne resim göndermiş. Oğlum Antalya’da morgda olduğu halde bize dün haber geldi. Bizim Bursa’da 19 Eylül’de kayıp müracaatımız var. Eylül’ün 25’inde Antalya’da savcılığa kayıp başvurusunda bulunduk. Oğlumun cesedinin Adli Tıp morguna ayın 20’sinde geldiği söyleniyor. Buraya gelmiş belli bir süre bekledikten sonra da başka bir bölüme kaldırmışlar” dedi.

NEDEN TEŞHİS İÇİN BİZE HABER VERİLMEDİ?

Sabah saatlerinde morga geldiklerini ve oğlunun cesedini teşhis ettiklerini anlatan ifade eden baba Bal, “Cesedi ben ve avukatım teşhis etti. Oğluma ulaşmak için Antalya’nın altına üstüne getirdik. Eşim ile ben 2 aydır Antalya’dayım. Dün akşam da bu haber geldi. Bugüne kadar neden cesedin teşhis edilmesi için bize haber verilmediğini bilmiyoruz" diye konuştu.
Antalya’daki bütün sahipsiz cesetleri teşhise gittiklerini kaydeden baba Bal, oğlunun ölüm nedeninin ön raporda belli olmadığını açıkladı.

Öte yandan, Antalya Adli Tıp morgundaki Uğur Bal’ın cenazesini ailesi bugün alarak Bursa’ya götürmeleri bekleniyor.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler