YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayıp Sinem'in ailesine kötü haber
Kayıp Sinem'in ailesine kötü haber
26 Şubat 2013 19:04
İnegöl'de, 3 yıldır kayıp olan üniversite öğrencisi Sinem Yurdanur'un cesedi bulundu.

İddiaya göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 2010 yılının haziran ayında kaybolan İnegöl Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Sinem Yurdanur'u arama çalışmaları kapsamında, 20 Mart 2012'de İnegöl'de düzenlenen organize suç örgütüne yönelik operasyon kapsamında tutuklanan Rıfat A'nın ifadesine başvurdu.
    
Tutuklu sanığın itirafı üzerine harekete geçen ekipler, Sinem Yurdanur'un cesedini, Çaykaya köyü Boğazova mevkisinde bir çukura atılmış halde buldu. Polis ekipleri, cesedin bulunduğu bölgedeki incelemelerini sürdürüyor.
  
Rıfat A'nın ifadesinde, aynı operasyonda yakalanacağını anlayınca intihar ettiği bildirilen Emrah Kaya'nın, tartıştığı genç kızı boynunu kırarak öldürdüğünü öne sürerek, daha sonra Sinem Yurdanur'un cesedini bir çarşafa dolayıp, Emrah'ın aracıyla gittikleri Çaykaya köyü mevkisinde derin bir çukura attıklarını itiraf ettiği öğrenildi.
    
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 20 Mart 2012 tarihinde İnegöl'de, ''suç örgütü kurdukları ve çeşitli suçlardan sabıkalı oldukları'' belirlenen kişilerin bulunduğu adreslere eş zamanlı operasyon düzenlemiş, zanlıların ev ve iş yerlerinde 2 ruhsatsız silah, 5 tüfek, çok sayıda mermi ve zorla imzalatıldığı iddia edilen senetler ele geçirilmişti.
    
20 kişinin gözaltına alındığı operasyon sırasında, Afet Evleri'nde oturan ve 30'a yakın sabıkası bulunduğu belirlenen Emrah Kaya'nın (27), yakalanacağını anlayınca silahla kendisini göğsünden vurarak intihar ettiği açıklanmıştı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan aralarında Rıfat A'nın da bulunduğu 7 kişi tutuklanmıştı. Emrah Kaya'nın, Haziran 2010'dan bu yana kayıp olan İnegöl Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Sinem Yurdanur'un yakın arkadaşı olduğu öne sürülmüştü.
  
AA

Sinem
 // Ahmet Yılmaztaş
İnegöl'e eğitim için giden kızımız Sinem ve bu gibi sonuçlara maruz bırakılan insanlarımız.Nüfus kağıtlarımızda İSLAM şerhi bulunmaktadır.İslamda kısas ALLAH tarafından verilmiş haktır.Bu hakkı elimizden alanlardan ebedi hayatta hakkım olanı ALLAH tan isteyeceğimi ve şikayet hakkımı kullanacağı bildirir, bizi yönetenler bugün için bu haklarımızı vermiyorlarsa ya kimliklerimizden İSLAM kelimesini çıkartsınlar veya kendi kimliklerinden İSLAM kelimesini çıkartsınlarki ozaman helalleşelim....
26 Şubat 2013 23:17
İDam şart
 // Engin Aydın
İdam belki bütün suçları bitirmeyecektir ama gözle görülür oranda büyük bir azalma olacagı kesindir. Yaptığı suç sonrasında ölecegini bilen bir insan böyle şeyler yapmayı aklının ucundan bile geçirmez.
Tarihteki devletler özellikle adalet sistemindeki bozukluklar sebebiyle yıkılmışlardır. Türkiye'de de halkı tatmin edecek, kamuoyu vicdanını rahatlatacak caydırıcı cezalar gereklidir. İdam bu yüzden ŞART...
26 Şubat 2013 19:32
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler