YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayıp kız SMS ile bulundu
Kayıp kız SMS ile bulundu
26 Kasım 2014 20:40
Emniyet Genel Müdürlüğünün 7 Kasım'da başlattığı "Kayıp Alarmı Projesi" ile ilk kez hakkında kayıp başvurusu yapılan bir kişi bulundu.

Ordu'da rehabilitasyon merkezinden izinsiz ayrılan 16 yaşındaki kız, Emniyet Genel Müdürlüğünün "Kayıp Alarmı Projesi" ile eşkal bilgilerinin vatandaşların cep telefonuna SMS olarak gönderilmesi sonucu bir minibüs şoförü tarafından bulunup polise teslim edildi.

Genel Müdürlüğün internet sayfasında yer alan bilgiye göre, barındığı rehabilitasyon merkezinden 5 gün önce izinsiz ayrılan F.Ö. hakkında kurum yetkililerince polis merkezine kayıp başvurusu yapıldı.

Genç kızın bulunması için çalışma başlatan polis, Emniyet Genel Müdürlüğünün "Kayıp Alarmı Projesi" kapsamında, gencin eşkal bilgilerini kaybolduğu bölgedeki vatandaşların cep telefonlarına mesaj olarak gönderdi.

Kayıp kızın yolculuk yaptığı dolmuş şoförü, mesajdaki eşkal bilgilerinden kızı tanıyarak, aracını Ordu Emniyet Müdürlüğü binası önüne getirdi. Genç kız, emniyet görevlilerince rehabilitasyon merkezi yetkililerine teslim edildi.

Öte yandan, Emniyet Genel Müdürlüğü, internet sayfasındaki açıklamada, kayıpların bulunmasına yönelik yeni projelerin de uygulamaya konulacağını duyurdu.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler