YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayıp kız cinayete kurban gitmiş!
Kayıp kız cinayete kurban gitmiş!
02 Mart 2012 12:40
Ne bir iz bırakmıştı ne bir not... Ailesi onu arıyordu. Ancak 4 ay sonra onu değil onun cansız bedenini buldular. Genç kız bir cinayete kurban gitmişti. Cinayetleri işleyenlerin ise iş arkadaşları lduğu belirlendi. Bakın arkadaşlarını ne için öldürmüşler?

Mersin'de 4 aydır kayıp olduğu bildirilen 28 yaşındaki genç kızın ev almak için biriktirdiği 50 bin TL için iş arkadaşlarının yakınları tarafından telle boğulduktan sonra, boş bir araziye gömüldüğü belirlendi.

Alınan bilgiye göre, bir temizlik firmasında temizlik işçisi olarak çalışan Nevruz Taşoğlu, 18 Kasım 2011 tarihinde iş yerine gitmek üzere sabah erken saatlerde Müfide İlhan Mahallesi'ndeki evinden ayrıldı.

Akşam eve dönmeyen genç kıza ulaşamayan baba Hasan Taşoğlu, Siteler Polis Merkezi'ne giderek kayıp müracaatında bulundu. Bunun üzerine olayla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, soruşturma başlattı.

Genç kızın, kaybolduğu gün bankadan 50 bin TL çektiğini tespit eden polis ekipleri, konuyu araştırmak üzere özel bir ekip kurdu. Yapılan çalışmalar sonucunda Nevruz Taşoğlu'nun kaybolduğu gün son olarak birlikte çalıştığı arkadaşı Sema Ç'nin eşi İbrahim Ç. ile görüldüğünün belirlenmesi üzerine karı-kocanın telefonları teknik takibe alındı.

Aylar süren takibin ardından kayıp olduğu bildirilen Nevruz Taşoğlu'nun, İbrahim Ç. (34) ve bacanağı Osman S. (33) tarafından öldürüldüğü anlaşıldı. Gerekli bilgi ve delilleri toplayan polis, ilk etapta iki şüpheliyi gözaltına aldı.


-Suçlarını itiraf ettiler-


Zanlılar polise verdiği ilk ifadelerinde, Nevruz Taşoğlu'nun, iş arkadaşı Sema Ç'ye, 50 bin TL'sinin olduğunu ve ev almak istediğini belirterek, yardım istemesi üzerine, bir kaç gün sonra satın alabilecekleri bir ev bulduklarını söyleyerek, genç kızdan bankadaki parasını çekmesini istediklerini anlattılar.

Zanlıların, 18 Kasım 2011 günü bankadan 50 bin TL çeken Nevruz Taşoğlu'nu bir araca bindirip, Üseli köyü yakınlarındaki ormanlık araziye götürdükleri, burada genç kızı telle boğarak öldürdükten sonra bir ağacın altına gömdüklerini itiraf ettikleri öğrenildi.

İfadeler doğrultusunda bildirilen adreste kazı yapan polis ekipleri, genç kızın cesedine ulaştı. Ceset, otopsi yapılmak üzere Mersin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Soruşturmayı derinleştiren polis, şüphelilerin eşleri Sema Ç. ve Arzu S. ile olayla ilgileri bulunduğu ileri sürülen M.S, H.T, H.B. ve A.D. adlı kişileri de gözaltına aldı.


-Zanlı televizyondaki programa katılmış-


Bu arada Nevruz Taşoğlu'nun ailesinin, bir süre önce bir televizyon programına katılarak kızlarının yüklü miktarda para ile kaybolduğunu söyledikleri ve bulunması için yardım istediği öğrenildi.

Cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınan A.D'nin de telefonla bağlandığı programda konuyla ilgili yanlış bilgiler verdiği iddia edildi.

Cinayetle ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtilirken, gözaltına alınan ikisi kadın 8 kişinin sorgularına devam edildiği kaydedildi. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler