YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaybolan oğluna 8 yıl sonra kavuştu
Kaybolan oğluna 8 yıl sonra kavuştu
19 Şubat 2013 21:15
Adana'nın Ceyhan ilçesinde 8 yıl önce kaybolan zihinsel engelli Sabri Özkaya, Gaziantep'te bulunarak ailesine teslim edildi.

Ceyhan'a bağlı Büyükburhaniye köyünde ikamet eden Ali Özkaya, 2005 yılından beri haber alamadığı zihinsel engelli 29 yaşındaki oğlu Sabri Özkaya'yı bulmak için bugün Gaziantep'e gelerek Emniyet Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği'ne müracaat etti.
    
Polis, Özkaya ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne ait Güçsüzler Yurdu'nda kimlikleri tespit edilemeyen kişiler olabileceği düşüncesiyle bu kuruma giderek araştırma yaptı.
    
Özkaya, 2005 yılının ağustos ayında Gaziantep otogarında bulunarak yurda teslim edilen ve bu tarihten itibaren yurtta barınan zihinsel engelli kişinin oğlu Sabri Özkaya olduğunu teşhis etti.
    
Baba Özkaya, gerekli yasal işlemlerin ardından 8 yıl sonra kavuştuğu oğlu Sabri Özkaya ile Emniyet Müdürü Ömer Aydın'ı ziyaret etti.
  
 Burada gazetecilere açıklama yapan Özkaya, 2005 yılının ağustos ayında gittikleri bir taziyeden döndükleri sırada oğlu Sabri'nin evde olmadığını gördüklerini belirterek, o günden beri oğlundan haber alamadığını ifade etti.
    
Mersin, Hatay ve Osmaniye gibi çevre il ve ilçelerde oğlunu aradıklarını, ancak bugüne kadar bir sonuç alamadıklarını kaydeden Özkaya, ''Daha önce Gaziantep'e gelmek hiç aklımıza gelmedi. Burada da özürlüler yurdu olduğu söylenince bugün gelip baktık. Kısmet bugüneymiş, bugün geldik, bulduk'' dedi.
  
 Özkaya, gösterdikleri ilgiden dolayı emniyet teşkilatına teşekkür ederek, ''Bizi mutlu ettiler. Allah razı olsun'' diye konuştu.
  
 Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın da Özkaya'nın evladı için çalmadık kapı bırakmadığını ve Türkiye'nin bir çok yerinde kayıp oğlunu aradığını dile getirerek, şunları söyledi:
  
 ''Bulabilirim ümidiyle arkadaşlarımıza müracaat etmiş. Arkadaşlarımız da yollarda sahipsiz olarak bulunan özürlü vatandaşlarımızı özürlü yurduna teslim ediyorlar. Verilen eşkal bilgileri üzerine arkadaşlarımız Sabri'nin Ali Özkaya'nın evladı olduğunu belirliyorlar. 8 yıl sonra Ali Bey evladına kavuşmuş oluyor. Bu mutluluk da bizim arkadaşlarımıza yeter.''
  
 Bir süre hasret gideren baba oğul emniyetteki işlemlerinin ardından Adana'ya döndü.
  
AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler