YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaybolan 2 kişi bulunamadı
Kaybolan 2 kişi bulunamadı
29 Ağustos 2010 13:35
Rize'nin Gündoğdu ilçesinde etkili yağışların neden olduğu heyelanda kaybolan 2 kişi halen bulunamadı. Enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Rize'nin Gündoğdu beldesinde etkili olan ve 12 kişinin öldüğü olay sonrası kaybolan 2 kişi halen bulunamadı.

Alınan bilgiye göre, Gündoğdu beldesinde, 26 Ağustos Perşembe gecesi etkili olan ve 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın ardından Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, sivil savunma ve belediye görevlilerince başlatılan arama kurtarma, enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Bu çalışmalar çerçevesinde halen aranan ve olayı sonrası sel sularına kapıldıkları ya da heyelan altında kaldıkları sanılan Salim Bilgin ve Havva Kopuz'a şu ana kadar ulaşılamadı.

Belediye görevlileri iş makineleriyle, beldenin büyük bir kesiminde etkili olan enkazın kaldırılmasına yönelik çalışma yaptı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından gelen 41 kişilik bir ekip de beldede hasar tespit çalışması başlattı.

Vatandaşlar, halen bir kesimine elektrik ve su verilemeyen beldede, su ihtiyacını belediye ekiplerince gönderilen tankerlerden sağlıyor.
AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler