YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayakçılar Erciyes'e
Kayakçılar Erciyes'e
18 Aralık 2009 19:49
İç Anadolu'nun en büyük dağı olan ve toz karı ile ünlü Erciyes Dağı'nda kayak sezonu açıldı.

Önceki gün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışının ardından Erciyes'te kar kalınlığı 45 santimetre olarak ölçülürken, kayak merkezindeki otellerde yılbaşı öncesi rezervasyon yapılmaya başlandığı bildirildi. 
 

Türkiye'nin önemli dağlarından birisi olan Erciyes Dağı'nda kayak sezonu açıldı. Aralıklarla devam eden ve bugün sabah saatlerinde kesilen kar yağışının ardından 3917 metre yüksekliğe sahip Erciyes Dağı'nda yapılan ölçümler sonrasında kar kalınlığının 45 santimetre olduğu bildirildi. 
 

Kayak eğitmeni Veysel Değirmenci, pistlerin kayak yapmaya uygun durumda olduğunu söyleyerek, Erciyes'in 6 tesis ile birlikte kayak severlerin hizmetinde olduğunu belirtti. Yılbaşı öncesi kayak sezonun açılmasının güzel olduğunu ifade eden Değirmenci, "Önceki gün başlayan kar yağışı bugün sabah saatlerinde sona erdi. Önümüzdeki günlerde kar yağışı devam edeceğine inanıyoruz. Pistler kayak yapmak için uygun durumda. Buranın çehresini değiştiren, güzel piknik alanları oluşturan ve otopark kapasitesini artırmaya vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye teşekkür ediyoruz" dedi.  
 

Kayak sezonunun açılmasının ardından İzmir'den Erciyes Dağı'na gelerek kayak yapan Nilay Filiz ise, kayak sezonun açılmasının sevindirici olduğunu söyledi. Türkiye'deki farklı kayak merkezlerini daha önce gezdiklerini ancak toz karı ile ünlü Erciyes Dağı'na ilk kez geldiklerini belirten Kübra Tosun ise, "Eskişehir'den tatil amaçlı Erciyes Dağı'na geldik. Kar kayak yapmaya oldukça elverişli" diye konuştu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler