YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katil zanlısı arkadaşı çıktı
Katil zanlısı arkadaşı çıktı
23 Mart 2010 19:31
İki gündür haber alınamayan gencin arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Gaziantep'te, 10 gün önce terhis olan ve iki gündür haber alınamayan 21 yaşındaki gencin arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Elde edinilen bilgiye göre, 10 gün önce askerlik görevini tamamlayarak Gaziantep'e dönen ve ailesi tarafından 2 gündür kayıp olduğu bildirilen Mehmet Bulut'un yakın arkadaş Ökkeş Ç. tarafından öldürüldüğü belirlendi.

Polis merkezine giderek arkadaşını öldürdüğünü ve boşluk bir arazide yaktığını itiraf eden Ökkeş Ç'nin verdiği bilgiler doğrultusunda bıçaklanarak öldürüldükten sonra yakılan Mehmet Bulut'a ait ceset, Şehitkamil ilçesine bağlı Atalar köyü yakınlarında bulundu.

Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Bulut'un cesedi otopsi yapılmak üzere Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Ökkeş Ç'nin ifadesinde, yakın arkadaşı Mehmet Bulut'u annesine cinsel tacizde bulunduğu için öldürdüğünü öne sürdüğü öğrenildi.

İşlediği cinayeti itiraf eden Ökkeş Ç'nin, iddia ettiği taciz olaydan bir hafta sonra Mehmet Bulut'u çağırdığını anlattığı ifadesinde, ''Mehmet'i  'Bildiğim güzel bir yer var. Oraya gidip haşhaş ekelim' diye dağlık alana götürdüm. Orada önce kafasına taşla vurdum, sonra yanımda götürdüğüm bıçakla öldürdüm. Daha sonra da üzerine tiner dökerek yaktım'' dediği de öğrenildi.

Yetkililer, Ökkeş Ç'nin sorgusunun devam ettiğini bildirdiler. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler