YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kasımpaşalı Erdoğan sözünü tuttu"
"Kasımpaşalı Erdoğan sözünü tuttu"
10 Ocak 2015 11:41
Geçtiğimiz yıl yerel seçimler için Eskişehir’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisini dönüş yolunda karşılayan Mehmet Emin Kabalı’ya verdiği fotoğraf sözünü tuttu.

Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim otobüsüyle havalimanına giderken kendisini fark ettiğini anlatan Kabalı, aradan geçen zaman sonrasında istediği fotoğrafın gelmeyeceğini düşündüğünü ifade etti.

Mehmet Emin Kabalı, "Bundan önceki yerel seçimlerde şimdiki Cumhurbaşkanımız, o dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’e gelmişti. Geri döndüğü sırada biz de yolda “Rabia” tişörtleri ile kendilerini karşıladık. Hasbelkader aracın durmasını söyleyerek yanımıza geldi. Bir müddet sohbetten sonra bir isteğimiz olup olmadığını sordu.

Biz de kendisine, “Şayet Cumhurbaşkanı olursanız, Cumhurbaşkanlığı forsu ile bir fotoğrafını yollaması durumunda çok memnun oluruz” dedik. Kendisi göndereceğini söylemişti, ama aradan bu kadar uzun süre geçti biz unutmuştur diye düşündük. Ama Başbakan inanın unutmamış. Şimdiki Cumhurbaşkanımız, o zamanın Başbakanı hatta “Gönüllerin Sultanı” diyelim, bize fotoğrafı göndermiş” şeklinde konuştu.

"Cumhurbaşkanı olacağını biz gönülden biliyorduk zaten"

Söz konusu zamanda Erdoğan'ın adaylık konusunda herhangi bir açıklama veya iddia olmazken böyle bir isteğin nereden aklına geldiğini anlatan Kabalı, “Bazı insanlar gözüyle ve beyniyle bakar, bazıları ise kalbiyle bakar. Biz onu kalbimizde hep gönüllerin Cumhurbaşkanı olarak gördük. Belediye Başkanı adayı olurken de gönlümüzün Cumhurbaşkanı olarak sevdik. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini mutlaka kazanacağını biliyorduk. Biz onu sadece Recep Tayyip Erdoğan olarak değil, bu milletin öz evladı, kendisi ve ruhu olarak gördüğümüz için, onun Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını ve kazanacağını gönülden biliyorduk, kalpten ve gözden değil” ifadelerini kullandı.

"Şaka olduğunu düşündüm ama Kasımpaşalı sözünü tuttu"

Kendisine posta geldiğinde arkadaşları tarafından kendine şaka yapıldığını zannettiğini vurgulayan Mehmet Emin Kabalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güvendiğini ancak uzun zaman geçtiği için inanmakta zorlandığını şu sözlerle belirtti:

“Fotoğrafı getirdiklerinde ben şaka olduğunu düşündüm. Çünkü Tayyip Erdoğan verdiği sözün arkasındadır ve muhakkak bir gün yerine getirecektir. Fakat biliyorsunuz ki bulunduğumuz dönem oldukça karışık ve devlet işlerinin çok zorlu geçtiği bir dönem. Bu arada benim gibi, normal halktan olan birisine, geçerken verdiği sözü bu kadar çabuk hatırlayıp tekrar döneceğini hiç umut etmemiştim. Ama elimize fotoğraflar geçince inanın çok mutlu oldum. Kasımpaşalı aslan verdiği her sözün arkasındadır ve bu da bunun bir teyididir.”

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler