YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kart sahipleri ATM dolandırıcılarına dikkat!
Kart sahipleri ATM dolandırıcılarına dikkat!
10 Haziran 2015 17:08
Dolandırıcılar, kredi kartınızı veya bankamatik kartınızı kopyalayarak hesabınızı boşaltıyor. Nereden para çektiğinize dikkat!

ATM'lere kurulan düzenek sayesinde gerçekleştirilen dolandırıcılığa her geçen gün yenisi ekleniyor. Son günlerde yine bu tarz olayların sıklıkla yaşanmaya başladı.

İstanbul Ataşehir'de bir bankaya ait ATM'ye yerleştirilen dikkatli vatandaş tarafından fark edilerek polise bildirildi.

Olayı anlatan ve herkesin dikkatli olması gerektiğini vurgulayan vatandaş, " Paramı çektikten sonra kartımı alırken kart yuvasında bir gariplik gözlemledim. Normal şartlar altında ATM’lerin kart yuvası çukur şeklindedir. Kullandığım bankamatikte ise kart yuvası dümdüzdü. Kart kopyalama olaylarını bildiğim, okuduğum ve meraktan araştırdığım için, dikkatimi toplayarak kartımın kopyalanmış olabileceğini düşünerek, kart yuvasını incelemeye başladım. Kart yuvası içerisindeki parça orijinal değildi" dedi.

Kart yuvasının yapıştırıcı ile yerine takıldığını fark eden vatandaş, "Üzerine tırnağımla bastırdığımda boyasının bozulduğunu fark ettim. Sonrasında ise yuva içerisindeki bölümün kenarlarında Japon yapıştırıcı izleri olduğunu fark ettim. Dikkatle incelemeye başlayınca, Japon yapıştırıcı ile tutturulan yuva içerisindeki parçanın kenarlarında da deformasyon olduğunu gördüm. Hiçbir banka, hiçbir ATM makinesini Japon yapıştırıcısı ile yapıştırmaz, tamir etmez. En azından ben böyle düşündüm. Dikkatlice izlemeye devam ettiğimde Japon yapıştırıcının parçanın kenarından aşağıya doğru aktığını da fark ettim. Hemen telefona sarıldım ve bankayı aradım" diye konuştu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler