YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kars ve Ağrı eksi 16'yı gördü
Kars ve Ağrı eksi 16'yı gördü
01 Şubat 2014 10:03
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 16 dereceyle Kars ve Ağrı'da ölçüldü. Erzurum'da yolu ulaşıma kapalı olan köylerden 6 hasta, karla mücadele ve sağlık ekiplerince hastanelere yetiştirildi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren bölgede, aralıklarla kar yağışı ve soğuk hava etkili oluyor.

Kar ve tipi nedeniyle Kars'ta 10 köy yoluyla ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri, yolların yeniden ulaşıma açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Karla mücadele ekipleri, yol açma çalışmalarının yanı sıra ulaşımın sağlanamadığı köylerde sağlık durumu ağır olan hastalara da yardım eli uzatıyor.

Erzurum'da son 24 saat içerisinde yolu ulaşıma kapalı olan köylerden 3'ü doğum 6 hasta, İl Özel İdaresi ve 112 Acil Servis ekiplerince ambulans ve kar üstü araçlarla çeşitli hastanelere ulaştırıldı.

Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Kars ve Ağrı'da 16, Ardahan'da 10, Erzurum'da 9, Erzincan'da 3, Iğdır'da 1 derece kaydedildi.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Iğdır ve Erzincan'da 3, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 8, Ağrı'da 5, Erzurum'da 4, Ardahan'da 3 derece tahmin ediliyor.

Kent merkezlerinde kar kalınlıkları Kars'ta 31, Ağrı'da 26, Ardahan'da 17, Erzurum'da 12, kayak merkezlerinde ise Konaklı'da 95, Cıbıltepe'de 57, Palandöken'de 45 santimetre ölçüldü. 

Meteoroloji yetkilileri, Iğdır ve Ardahan çevresinde karla karışık yağmur ve kar yağışının etkili olacağını belirterek, bölgede özellikle sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma, don olayı ve sise karşı dikkatli olunması konusunda uyarıda bulundu.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler