YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karnında makas unuttular, 5 yıl sonra çıkarıp vermeyiz dediler
Karnında makas unuttular, 5 yıl sonra çıkarıp vermeyiz dediler
19 Kasım 2015 07:53
Eskişehir’de rahim kanseri teşhisi konulan ve ameliyat edilen 67 yaşındaki kadının karnında makas unutulduğu, 5 yıl sonra çekilen röntgenle ortaya çıktı. Karnındaki makas ameliyatla çıkarılan kadın, konuyu yargıya taşıdı.

Eskişehir’de rahim kanseri teşhisiyle 2010 yılında ameliyat edilen 67 yaşındaki Hanım Özgül’ün operasyon sırasında karnında unutulan makas, 5 yıl sonra çekilen röntgenle ortaya çıktı. Kentteki bir hastanede 4 Şubat 2010’da ameliyat olan 4 çocuk annesi Özgül, 12 gün sonra taburcu edildi. Özgül, rutin kontrolleri sırasında ağrıları bulunmasına rağmen 5 yıl süresince çektiği acılara ağrı kesicilerle dayandı.

Son olarak 6 ay önce idrarından kan gelmesi ve ağrılarının dayanılmaz boyuta ulaşması üzerine Özgül, çocukları tarafından hastaneye kaldırıldı. Özgül ve yakınları, hastanede çekilen röntgende 5 yıl önceki ameliyatta karnında makas unutulduğunun anlaşılması üzerine şoke oldu. Kadın aynı hastanede 5 yıl sonra yeniden ameliyat edilerek karnındaki makastan kurtarıldı. Özgül, yargıya başvurdu ve “Hizmet kusuruna dayalı işlem sebebiyle maddi ve manevi zararın ödenmesi” talebiyle hastane hakkında dava açtı. Ameliyat sonrasında her ay operasyonu gerçekleştiren doktora kontrol amaçlı gittiğini anlatan Özgül, şöyle konuştu:

‘Hastanenin vermeyiz’

“Midemde ve karnımda ağrılar başladı. Doktor vücudumun iltihaplandığını söyledi. Röntgene girmemi söylediler. Röntgen çekimi sırasında makine uyarı verince, ‘cebinde makas var’ dediler. Tekrar röntgen çektiler, makine yine uyarı verdi ve ‘makas var’ dediler. Bunun ardından yapılan çekim sonucunda karnımda makas olduğu tespit edildi. Makasın çıkartılması için birçok hastaneyi gezdik. Ancak ameliyat olduğum hastaneye gitmem gerektiği söylendi. Ameliyat olduğum hastanede karnımdaki makası gördüler.

Acilen beni ameliyata aldılar ve makası çıkardılar.” Özgül, 5 yıl süreyle karnında taşıdığı makası ameliyatın ardından hastane yetkililerinden talep ettiğini vurgulayarak bunun karşılığında, “Makas hastanenin, size veremeyiz” yanıtı aldığını belirtti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler