YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kardeş Kılıçdaroğlu işten mi atıldı?
Kardeş Kılıçdaroğlu işten mi atıldı?
23 Ocak 2013 17:44
Gaziemir ilçesinde bekçilik yaparak geçimini sağladığı ortaya çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, hakkında çıkan ‘ işinden atıldı’ iddialarına yanıt verdi.

İzmir’in Gaziemir ilçesinde Seydi Baba Türbesi Rekreasyon Alanı inşaatında bekçilik yaparak geçimini kazandığı ortaya çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erkek kardeşi Celal Kılıçdaroğlu basın mensuplarının karşısına bu kez hakkında işten atıldığına dair çıkan haberleri yanıtlamak için çıktı. Buca’da evinin yakınlarında gazetecilerin sorularını yanıtlayan kardeş Kılıçdaroğlu; şöyle konuştu: “Bir yanlış anlaşılma var. Çünkü medya gelip gittiği zaman ben de iş arkadaşlarım da rahatsız oldu. Bundan dolayı izin aldım. Rahat çalışamıyorum çünkü. Bu bir reklam değil. Benim borcum var oğluma kredi çektiğim için emekli maaşım yetmiyor. Ben de alnımın teri ile çalışıyorum. Kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum.”

Ağabeyimle konuştum

Çıkan haberlerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile telefonda görüştüğünü ifade eden Celal Kılıçdaroğlu; şunları söyledi:

“Ağabeyim Kemal Bey’le telefonda görüştüm. Gürsel Tekin de aradı. Onunla da görüştüm. Ağabeyime kendim ‘işten çıkarıldım’ diye bir şey söylemedim. Duruma karşın kendisi ile de görüştüm.Bundan sonra yine aynı yerde işime devam edeceğim. Seve seve çalışacağım. Maliye incelemesi yüzünden bir takım iddialar var. Ben işe ilk başladığım zamanlarda ikamet belgesini verdim. Sigortam yapıldı. Bunda bir yanlış anlaşılma var. Medya yüzünden izine ayrıldım sadece. Haber internet üzerinden çıkarılmış.”

CHP Buca Koop Mahalle temsilcilerinden Baykal Kaya da Celal Kılıçdaroğlu’nun kendi halinde çalışmaya çalışan biri olduğunu ifade ederek; “Çıkan haberler asparagas haberlerdir. Bu adam gerçekten ihtiyacı olduğu için çalışıyor. İki aydır orada çalışıyor. Kirada oturan mütevazi bir isim” diye konuştu.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler