YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karda kışta aç kalmayacaklar
Karda kışta aç kalmayacaklar
10 Şubat 2010 18:47
Hakkari'de kış mevsiminde yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Çevre ve Orman Bakanlığı Doğayı Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün talimatı doğrultusunda başlatılan yaban hayatı koruma çalışmaları, soğuk havanın etkili olduğu Hakkari'de de sürdürülüyor.
 

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, Hakkari'de aralık ayından bu yana 1.5 ton yem kullanıldı.
 

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile Vali Yardımcısı Davut Sinanoğlu, sabah saatlerinde kent merkezinden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan Ağaçdibi köyü yakınlarındaki dağlık araziye giderek, 500 kilo yem bıraktı.
 

Yem poşetlerini sırtında taşıyan Vali Yardımcısı Sinanoğlu, yemleme çalışmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Çevre ve Orman Bakanlığının, ülke genelinde her yıl yaban hayatının korunması için çeşitli çalışmalarda bulunduğunu ifade etti.
 

Bölgede ise aç kalan hayvanların beslenmesini sağlamak amacıyla İl Çevre ve Orman Müdürlüğünün, il ve ilçelerde yemleme çalışması yaptığını bildiren Sinanoğlu, çalışmaların şubat sonuna kadar devam edeceğini söyledi.
 

Doğaya yem bırakılmasının ardından Ağaçdibi köyü halkı, Vali Yardımcısı Davutoğlu ve beraberindekilere ceviz ve bal ikram etti.
AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler