YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karayollarında son durum
Karayollarında son durum
20 Aralık 2011 08:58
Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün günlük yol durum bültenine göre, (Düzce-Bolu) il sınırı-Bolu yolunun 15. kilometresi Paşaköy kavşağındaki yapım çalışmaları nedeniyle her iki yönde iki şeritli yolun birer şeridi trafiğe kapatılarak ulaşım tek şeritten sağlanıyor.

Gazipaşa-Anamur yolunun 29-31 kilometreleri arasındaki (Çamlıpınaralanı mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 15.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

Akçaabat-Trabzon yolunun 51. kilometresi (Trabzon şehir geçişi) Ayasofya Müze Altı mevkiindeki yaya üstgeçidi çalışmaları nedeniyle 26 Aralık'a kadar ulaşım tek şeritten kontrollü olarak veriliyor.

Akhisar-Kırkağaç yolunun 33-45 kilometrelerim arasındaki sel tahribatı nedeniyle yol trafiğe kapalı olup ulaşım İlyaslar il yolu üzerinden sağlanıyor.

Anadolu otoyolunun Kızılcahamam kavşağı-Gerede kavşağı arasının muhtelif kesimlerindeki çizgi çalışmaları nedeniyle 21 Aralık'a (yarın) kadar bir şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak veriliyor.

Elazığ-Diyarbakır yolunun 17-74 kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Antalya-Kemer-Kumluca yolunun 4-7 kilometreleri arasındaki (Hillsidesu Otel-Sealife Otel arası) yol yapım çalışmaları nedeniyle sol şerit trafiğe kapatılarak ulaşım sağ şeritten iki yönlü olarak sağlanıyor.

Pamukova-Mekece-Bozüyük yolunun 51-52 kilometreleri arasındaki DDY tarafından yürütülen Hızlı Tren Projesi kapsamındaki Mekece üstgeçit köprüsünün kiriş montaj çalışmaları nedeniyle 22 Aralık'ta Mekece-Bozüyük istikametinde sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım eski Mekece-İznik yolundan verilecek.

TEM Ayrım-Kemerburgaz-Hasdal kavşağı arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle TEM-Kemerburgaz-Alibeyköy ayrım kolu istikameti Arıcılar-Cendere-Kağıthane hattı üzerinden, Okmeydanı gelişi Kemerburgaz ayrım kolu istikameti ise Okmeydanı-Nurtepe viyadüğü-İSKİ tesis yolu-Alibeyköy hattı üzerinden sağlanıyor.

TEM otoyolunun Anadolu otoyolu kavşağı-Gebze kavşağı arasında bulunan köprü ve viyadüklerde yapılan depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle her iki yönde şerit daraltılması yapılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Tirebolu-Torul yolunun 4-7 kilometreleri arasındaki Günyüzü-1 ve Günyüzü-2 tünellerinin giriş ve çıkışlarındaki yapım çalışmaları nedeniyle saat 17.00'ye kadar ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Borçka-Artvin yolunun 44-61 kilometreleri arasında bulunan tünellerdeki bordür boyama çalışmaları nedeniyle saat 17.30'a kadar arasında trafik tek şeritten kontrollü olarak veriliyor.

Burdur-Yeşilova-Serinhisar yolunun 12-14 kilometreleri arasındaki (Saldabeli geçişi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yarın ve cuma günü 13.00-15.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

Korkuteli-Antalya yolunun 16-19 kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yarın ve cuma günü 13.00-15.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmeyecek.

TEM Otoyolunun Mahmutbey kavşağı-Anadolu otoyolu kavşağı arasındaki depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 31 Aralık'a kadar 09.00-17.00 saatleri arasında her iki yönde şerit daraltması yapılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Artvin-Erzurum yolunda sürdürülen baraj inşaatı çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapalı olup, bekleyen araçlar için ulaşım aralıklarla çift yönlü olarak sağlanıyor.

Bafa Gölü-Milas yolunun 1-15 kilometreleri arasındaki Pınarcık ve Çamiçi köyü mevkiinde devam eden patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.

Milas-Yatağan yolunun 4-19 kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevkii, Boğayokuşu mevkii ve Karaltı mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Perşembe günü 14.00-16.00 saatleri arasında yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Konya-Seydişehir yolunun 42-58 kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle trafik kontrollü olarak veriliyor.

Maçka-Torul-Gümüşhane yolunun 12-36 kilometreleri arasında yer alan Köstere-Mescitli kesimi yol yapım çalışmaları nedeniyle kısa süreli aralıklarla ulaşıma kapatılıyor.

Akşehir-Bağkonak-Yalvaç yolunun 2-13 kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle her gün 08.00-12.00 ve 13.00-18.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmiyor.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 33-87 kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde devam eden patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle saat 19.00'a kadar yol aralıklarla ulaşıma kapatılıyor.

Niksar-Reşadiye-Erzincan yolunun 49-52 kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle saat 12.00'ye kadar ve 13.00-18.00 saatleri arasında ulaşım 20 dakikalık aralıklarla kesilerek kontrollü olarak sağlanıyor.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler