YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karayollarında son durum
Karayollarında son durum
23 Ekim 2011 08:00
Karayollarının farklı kesimlerinde sürdürülen yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Maçka-Torul yolunun 12-14.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle Trabzon-Gümüşhane istikametindeki iniş şeridi trafiğe kapatılarak ulaşım diğer iki şeritten çift yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.

İzmir-Turgutlu Ayrımı-Salihli yolunun 39. kilometresinde altgeçit yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü verilecek.

Anadolu Otoyolunun Ankara Çevre Otoyolu Kavşağı ile Akıncılar Gişeleri Kesimi arasındaki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 4 Kasım 2011'e kadar Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü sağlanacak.

Maçka-Torul-Gümüşhane yolunun 12-36. kilometreleri arasındaki Köstere-Mescitli kesimi yol yapım çalışmaları nedeniyle kısa süreli aralıklarla ulaşıma kapatılacak.

Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolunun 188-223. kilometreleri arasında bulunan Taşoluk, Ayran, Kızlaç ve Aslanlı Tünellerinin bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 15 Aralık'a kadar her iki yönde zaman zaman bazı şeritler trafiğe kapatılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Anadolu Otoyolunun Gerede-Gümüşova Kesimi Bolu Batı Kavşağı ile Abant Kavşağı arasında bulunan Dağkent-2 Viyadüğünde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 28 Ekim'e kadar Ankara-İstanbul istikameti taşıt trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten kontrollü verilecek.

Anadolu Otoyolunun Mecidiye Köprülü Kavşağında bulunan Altgeçit Köprüsü üstyapı çalışmaları nedeniyle kuzey taşıma yolu (Ankara-İstanbul yönü) trafiğe kapatılarak ulaşım güney taşıma yolundan sağlanacak.

Anadolu Otoyolunun Mecidiye Köprülü Kavşağında bulunan Altgeçit Köprüsü üstyapı çalışmaları nedeniyle Güney Taşıma Yolu İstanbul-Ankara yönü trafiğe kapatılarak trafik akışı üç şerit olarak servis yolundan verilecek.

Akşehir-Bağkonak-Yalvaç yolunun 2-13. kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-12.00 ve 13.00-18.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

TEM Otoyolunun Körfez Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar Kuzey taşıma yolunda; Ankara-İstanbul istikameti 24.00- 07.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılarak ulaşım D-100 yolundan verilecek.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 33-87. kilometreleri arasında muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılacak.

Of-Çaykara-Bayburt yolunun 35-44. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatleri arası trafiğe kapatılarak küçük tonajlı araçlar için trafik Taşkıran-Demirli-Köknar istikametindeki servis yolundan sağlanacak.

Niksar-Reşadiye-Erzincan yolunun 49-52.kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle 07.00-12.00 ile 13.00-18.00 saatleri arasında ulaşım 20 dakikalık aralıklarla kesilerek kontrollü verilecek.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler