YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karayollarında son durum
Karayollarında son durum
25 Temmuz 2011 09:11
Karayollarının bazı kesimlerinde yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, TEM Otoyolu'nun Gebze Köprülü Kavşağı ile İzmit Doğu arasında 15 Kasıma kadar asfaltlama çalışmaları nedeniyle kuzey taşıma yolunda hafta içi saat 22.00-07.00, cumartesi saat 22.00'den pazar saat 11.00'e kadar, pazar saat 24.00'ten pazartesi saat 07.00'ye kadar yol ulaşıma kapatılacak. Ulaşım, güney yoldan gidiş geliş olarak veya D-100 yolundan sağlanacak.

Havran-Balıkesir yolunun 51-53. kilometrelerinde Balya ayrımı ile 22-24. kilometrelerindeki Şapçı Rampaları mevkilerinde bugün ve 28 Temmuz Perşembe günü 14.00-17.00 saatlerinde patlatma yapılacağından yol ulaşıma kapatılacak.

Finike-Elmalı yolunun 48-50. kilometrelerindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 14.00-16.00 saatlerinde yol trafiğe kapalı tutulacak.

Ankara-Kırıkkale yolunun 11. kilometresindeki Lalahan Köprülü Kavşağı yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım, gidiş geliş ve dönüşümlü olarak servis yolundan sağlanıyor.

Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunun 31-32. kilometrelerindeki Kargın Köprüsü'nde meydana gelen çökme nedeniyle Tirebolu istikameti ulaşıma kapatıldığından ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü veriliyor.

Artvin-Şavşat yolundaki baraj inşaatı nedeniyle yol trafiğe kapalı olup ulaşım bekleyen araçlar için aralıklarla çift yönlü gerçekleştiriliyor.

Anadolu Otoyolu'nun Yumrukkaya-Çaydurt ve muhtelif kesimlerinde üstyapı çalışmaları nedeniyle 30 Temmuza kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü sağlanacak.

Ortaklar-Söke-Milas yolunun Pınarcık köyü mevkisi, Dibekdere köyü mevkisi ve Milas Devlet Hastanesi mevkisindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatlerinde yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü düzenleniyor.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 33-87. kilometrelerinde muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatlerinde yol aralıklarla ulaşıma kapatılıyor.

TEM Otoyolu'nun Avcılar-Kınalı kavşakları 22-73. kilometreleri ve Kınalı Bağlantı yolu 0-8. kilometrelerinde 15 Kasıma kadar gerçekleştirilecek üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanacak.

Anadolu Otoyolu'nun Bolu Doğu-Bolu Batı Kavşağı kesimi 2-5. kilometreleri üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 12 Ağustosa kadar Ankara-İstanbul istikameti taşıt trafiğine kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü gerçekleştirilecek.

Mekece-Bozüyük yolunun 73-74. kilometrelerindeki yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 2 Ağustosa kadar sol taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım sağ taşıma yolundan iki yönlü düzenlenecek.

Anadolu Otoyolu'nun Gümüşova-Gerede kesiminin Bolu Doğu Kavşağı ve bağlantı yollarındaki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 27 Temmuza kadar Bolu Doğu Kavşağı giriş ve çıkışları trafiğe kapatılarak ulaşım Bolu şehir merkezine giriş ve çıkışlar için Bolu Batı Kavşağı'ndan kontrollü sağlanacak.

Ankara Çevre Otoyolu'nun Cebeci Kavşağı ile Gölbaşı Kavşağı kesimi 7-12. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Ağustosa kadar Cebeci-Gölbaşı istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü verilecek.

Mekece-Bozüyük yolunun 60-62. kilometrelerinde yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 9 Ağustosa kadar sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü gerçekleştirilecek.

Ankara-Çevre Otoyolu'nun İncek Kavşağı ile Sincan Kavşağı Kesimi arasında üstyapı çalışmaları nedeniyle 2 Ağustosa kadar İncek-Sincan istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü sağlanacak.

Anadolu Otoyolu'nun Ankara ile Çeltikçi kesimi arasındaki Hamamçayı Köprüsünde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 29 Temmuza kadar Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü düzenlenecek.

Mekece-Bozüyük yolunun Gölpazarı Ayrımı Kavşağı'nın köprülü kavşağa dönüştürülmesi çalışmaları nedeniyle 4 Ağustosa kadar sağ ve sol taşıma yollarında şerit daraltması yapılacak.

Zonguldak-Ereğli yolunun 54-56. kilometrelerinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15.00-17.00 saatlerinde yol ulaşıma kapatılıyor.

Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometrelerindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 14.00-16.00 saatlerinde yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 52-53. kilometrelerinde köprü genleşme derzi çalışmaları nedeniyle 31 Temmuza kadar sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım sol taşıma yolundan düzenlenecek.

TEM Otoyolu Mahmutbey Batı Kavşağı ile Kınalı Kavşağı arasında bulunan köprü ve viyadüklerde 30 Aralıka kadar 09.00-17.00 saatlerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları yapılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Of-Çaykara-Bayburt yolunun 35-44. kilometrelerinde yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatlerinde trafiğe kapatılarak küçük tonajlı araçlar için trafik Taşkıran-Demirli-Köknar istikametindeki servis yolundan sağlanacak.

Menemen-Manisa yolunun 4-15. kilometrelerindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle her gün 14.00-17.00 saatlerinde yol ulaşıma kapatılıyor.

Ortaklar-Söke-Milas yolunda patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri 13.00 ile 17.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Niksar-Reşadiye-Erzincan yolunun 49-52. kilometrelerindeki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle 07.00-12.00 ile 13.00-18.00 saatlerinde ulaşım 20 dakikalık aralıklarla kesilerek kontrollü gerçekleştiriliyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 23. kilometresinde yol yapım çalışmaları nedeniyle 11.00-16.00 saatlerinde yol aralıklı olarak trafiğe kapatılıyor.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler