YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karanlık dünyaları Kur'an'la aydınlandı
Karanlık dünyaları Kur'an'la aydınlandı
05 Eylül 2016 17:12
Malatya Müftülüğü ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Grubu işbirliğine açılan "Görme Engelliler Kur'an Kursu"nu başarıyla tamamlayan 7 çocuğa sertifikaları verildi.

Malatya Müftülüğü ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Grubunca açılan "Görme Engelliler Kur'an Kursu"nu başarıyla tamamlayan 7 çocuğa sertifikaları törenle verildi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Malatya'da da görme engeli öğrenciler, Braille alfabesiyle hazırlanan eğitim materyalleriyle Kur'an-ı Kerim'i öğrendi. Kur'an-ı Kerim'le tanışmanın manevi hazzını yaşayan engelliler, gönül gözleriyle Kur'an öğrenmenin mutluluğunu yaşarken, azimleriyle de herkese örnek oldu.

Okulların tatile girmesiyle Malatya'da da açılan kursu başarıyla tamamlayan 7 görme engelli çocuğa katılım belgeleri verildi.

"Önemli olan bizlerin dünyada nasıl yaşadığı"

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Kent Konseyi'nde gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, kursa katılan ve öğrencilerin Kur'an-ı Kerim öğrenmesine katkıda bulunanlara teşekkür etti.

İmtihan dünyasında yaşadıklarını ve herkesin bir şekilde sınava tabi tutulduğunu anlatan Toprak, "Neyin iyi neyin kötü olduğu öteki dünyada belli olacak. 

Önemli olan bizlerin dünyada nasıl yaşadığı, insanlara neyi, nasıl iyi bir şekilde tavsiye edip yönlendirebildiğimizdir. Dolayısıyla burada Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum. 

Hep birlikte bu güzellikleri insanlarımızla buluşturalım. Önemli olan insanların güzelliği, iyiliği, sevgisi, kardeşliği, birliği, dirliği, beraberliğidir. 

İhtiyaç duyan insanlara hep birlikte yol göstermemiz, korumamız ve kollamamız gerekir." dedi.


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler