YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karadenizli yaptı yine yapacağını
Rize'de dik bir yamaçta inşa edilen 10 katlı binaya ulaşmak için 8 kat merdiven çıkılıyor.
Karadenizli yaptı yine yapacağını
23 Şubat 2010 / 16:50 Güncelleme: 23 Şubat 2010 / 16:57

Rize'nin Piriçelebi Mahallesi'nde Kale Emlak tarafından dik bir yamaçta inşa edilen 10 katlı binaya, bina için özel yapılan 8 katlı bir merdiven ile ulaşılıyor. Yapımına üç yıl önce başlanan ve yüzde 90'lık kısmı tamamlanan bina Rize'deki arsa sorunu yüzünden zeminden 40 metre yükseklikteki sert bir yamaca kondurularak inşa edildi. 10 kat yüksekliğindeki binada 50 daire bulunuyor.

Bina sakinleri apartmana ulaşmak için önce 160 basamaktan oluşan 8 katlı merdiveni tırmanmak zorunda kalıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan bina sakinlerinden Resul Birinci, "Bu binaya ilk taşındığımda biraz tedirgin oluyordum. Ancak zemin kaya olduğu için çok sağlam. Zaten sağlam olmasaydı binaya iskan verilmezdi. Ancak yol sıkıntımız var. Gençler için bu merdiveni çıkmak kolay oluyor. Ama bizim gibi yaşlılar zorlanıyor. Biz asansör yapılmasını istemiştik. Ancak arızalandığında sorun olacağı, merdivenin daha sağlıklı olacağı için merdiven yapılmasına karar verdim" şeklinde konuştu.
Binanın müteahhitlerinden Dursun Ali Gürgör ise yaptığı açıklamada, "Binanın yol sorunu var. Bu sorun aşılamadığı için bu merdiveni yapmak zorunda kaldık. Bina görünüş itibari ile tehlikeli bir zeminde görülse de zemini son derece sağlam" dedi. İHA

İŞTE O İLGİNÇ BİNA


YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler