YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kar yağışı beklenen 8 il
Kar yağışı beklenen 8 il
17 Aralık 2009 14:09
Meteoroloji bu akşamdan itibaren 8 il için kuvvetli kar yağışı uyarısı yaptı. İşte kar yağışı beklenen iller ve hava durumu...

Yağışlar bugün kuvvetli değil, hafif, ancak cuma günü batıdan başlayarak rüzgarla beraber yağmur da kuvvetini artıracak. Cuma günü Trakya’da, hafta sonu kuzeyde soğuma ve kar yağışları olacak.

- İstanbul 'da akşam rüzgarın akşam karayele dönmesiyle hava soğuyacak, gece yağmur kuvvetini artıracak. Yağmur aralıklı yağacak.
- Ankara ve İzmir yarın çoğunlukla bulutlu, yağışlar hafif.
- Bursa ve Adana'ya da cuma günü daha kuvvetli yağışlar gelecek.

İŞTE BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

- Marmara'da bu akşam rüzgar karayele dönecek, yağışlar da kuvvetlenecek. Çanakkale, Tekirdağ ve Balıkesir'de su baskını riski var. Yarın hava 5 derece daha soğuk, yağmur aralıklı olacak. Yarın akşam Trakya’da kara dönüşecek yağış, cuma günü yoğun kar şeklinde görülebilir.

- İç Anadolu'da yarın yağışlar zayıf, her kentte olmasa da görülecek. Cuma günü ise gündüz yağış beklenmiyor, önce lodos kuvvetlenecek, akşam ise batısından başlayarak kuvvetli yağışlar geliyor.

 

 

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLLER
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bu akşam saatlerinden itibaren Malatya, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Tunceli, Muş, Hakkari ve Şırnak'ta yoğun kar yağışı uyarısında bulunuldu.

Açıklamada, ulaşımda aksama ve yol kapanması olayları yaşanabileceğinden dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

- Ege'de aralık ayı yağışlı geçerken, yarın yağışlar fazla etkili olmayacak, genellikle bulutlu ve zayıf rüzgarla puslu geçecek. Manisa'da hava kirliliği yine artabilir. Cuma gününe ise dikkat: lodos yönlü kuvvetli rüzgar, yağışları da kuvvetlendirecek, denizde fırtına olacak.

- Akdeniz ve Güneydoğu Geceden beri Burdur, Isparta, Antalya arasında yağmur var, rüzgarla birlikte şiddetini artırıyor. Kaş, Alanya, Anamur boyunca fırtınayla beraber daha kuvvetli yağacak. Hem rüzgar, hem de yağış yaşamı olumsuz etkileyecek. Bugün diğer Akdeniz ve Güneydoğu kentleri de yağışlı.

- Doğu Anadolu'da Malatya'dan itibaren hafif yağmur başlıyor. Bu akşam ve gece kuvvetlenmeye başlayacak yağışlar, yarın yüksek kentlerde yoğun kar şekilde devam edecek.

- Karadeniz’de bugün güniçinde Bolu’dan Samsun'a yağış var. Akşam Ordu ve Giresun’a kadar ulaşacak. Trabzon ve Rize bulutlu. Sıcaklıkta biraz artış var. Cumadan itibaren hava yine soğuyacak, hafta sonu Bolu’da yoğun kar bekleniyor.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler