YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kar üstünde davul zurnalı güreş
Kar üstünde davul zurnalı güreş
08 Şubat 2015 17:35
Turizm ve Yaylacılık Derneğinin Pasinler’de her yıl geleneksel olarak düzenlediği “2. Geleneksel Kızak Yarışması Festivali” yüksek bir katılımla heyecanlı, eğlenceli bir atmosferde başladı.

Erzurum Pasinler Kale’sinde düzenlenen Geleneksel Kızak Festivali Pasinler İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün folklör ekibinin gösterileri ve güreşlerlerle başladı. Festivalde minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler dalında yarışmalar yapıldı. Büyüklerde H. İbrahim Karaca, gençlerde Muhammet Topçu, yıldızlarda Uğur Coşkun, miniklerde Faruk Kaşıkçı ve en iyi kızak tasarım ödülünü ise Fikri Pekmez aldı.

Turizm ve Yaylacılık Derneği Başkanı Ünsal Kırmacı, unutulmaya yüz tutmuş kızak kültürünü yaşatmanın mutluluğu içerisinde olduğunu, bu festivalin bir sonraki yıllarda her yıl şubat ayının ilk Pazar günü düzenleyeceklerini belirterek, "İnsanlara geçmişin hasretini biran olsun unutturabildiysek ne mutlu bize" dedi.

Yarışmalar sonrası Pasinler Kalesinde festivale katılan yarışmacılara yemek ve çay ikramında bulunuldu. Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Ak Parti Pasinler İlçe Başkanı Rahmi Kaya verdi.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler