YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kar ne zamana kadar sürecek?
Kar ne zamana kadar sürecek?
30 Aralık 2014 12:00
İstanbul’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece saatlerinde etkisini arttırdı. İstanbul’un yüksek yerlerinde etkisini gösteren kar nedeniyle çatıların üst kısmı beyaza büründü.

Etkili olan kar nedeniyle, çevre binaların çatıları park halindeki otomobillerin üstü ve ağaçların üst kısımları karla kaplandı. Çamlıca Tepesi’nde de kar yağışı sırasında kartpostallık görüntüler oluştu.

Kentte gündüz de etkili olan yağışlı havanın ardından gece saatlerinde daha da düşen sıcaklığın etkisi ile Sarıyer, Çatalca, Silivri ve Beykoz'un da yüksek kesimlerine kar yağdı.

İstanbul'da kar

İstanbul’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece saatlerinde etkisini arttırdı. İstanbul’un yüksek yerlerinde etkisini gösteren kar nedeniyle Çamlıca Tepesi’nde de kar yağışı sırasında kartpostallık görüntüler oluştu.

Buzlanma uyarısı

Devlet Meteoroloji İşleri de bir uyarı geçti. Buna göre bugün kar yağışının Marmara, Batı Karadeniz, Kuzey Ege, Eskişehir ile Ankara'nın kuzey ilçelerinde, yarın ise; karla karışık yağmur ve kar yağışlarının Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Kuzey ve İç Ege ile Eskişehir ve Isparta çevrelerinde görüleceği tahmin ediliyor.

Karın yarın öğle saatlerinden itibaren tekrar karla karışık yağmur şekline dönüşmesi bekleniyor.

Bugün görülecek kar yağışlarının kuvvetli Poyraz fırtınası ile birlikte Marmara'nın güney ve doğusu (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli ve Sakarya), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu ile Zonguldak, Bartın ve Sinop'un iç kesimleri ) ile Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde yer yer yoğun olacağı tahmin ediliyor.

Kuvvetli kar yağışı ve Poyraz fırtınasının neden olabileceği, tipi şeklinde kar yağışı, kara, hava ve deniz ulaşımında aksamalar, buzlanma ve don olayı, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler