YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kar kalınlığı 20 santimetre
Sivas'ın Koyulhisar ilçesindeki Eğriçimen Yaylası'nda kar yağışı etkili oluyor.
Kar kalınlığı 20 santimetre
14 Kasım 2009 / 21:25 Güncelleme: 14 Kasım 2009 / 21:27

İlçeye yaklaşık 17 kilometre uzaklıktaki çam ormanlarıyla kaplı Eğriçimen Yaylası'nda, gün boyu devam eden yağışın ardından kar kalınlığı yaklaşık 20 santimetreye ulaştı.
 

Hafta sonu olması nedeniyle çok sayıda vatandaş, kar manzaralarını izlemek üzere yaylaya gitti.
 

Yazları Eğriçimen Yaylası'ndaki evinde kaldığını belirten ilçe sakinlerinden Namık Dündar, yaylada yaz ve kış aylarında bir başka güzellik yaşandığını söyledi.
 

Kar manzarasını izlemek için yaylaya geldiğini anlatan Dündar, ''Yazın ve kışın sürekli geliyoruz yaylaya. Geceyi de yaylada geçirmeyi düşünüyorum'' dedi.
 

Bilgihan Eren ise Eğriçimen'in çok güzel olduğunu belirterek, ''Yaylamızda 550 hane bulunuyor. Burada her mevsim farklı güzellikler yaşanıyor. Yaylamızın doğası, güzelliği her şeye bedel. Yaz aylarında burada, kış aylarında ilçede kalıyoruz. Eğriçimen'in Uludağ'a, Erciyes'e, Palandöken'e rakip olacak bir yer olduğunu düşünüyorum'' diye konuştu.
 

Bu arada, üzerindeki karın ağırlığına dayanamayan bazı çam ağaçlarının devrildiği görüldü.
 Koyulhisar ilçe merkezinde ise sağanak etkisini sürdürüyor.

Egricimen yaylasi kar
 // Hatice Dündar ( Eren )
biz bu güzelligi yasamak icin Almanyadan Koyulhisarin yolunu tutuyoruz. Bizde fanatik Koyulhisarliyiz ve Egricmenliyiz. Koyulhisarin tasina topragina Egricimenin havasina suyuna asigiz,tum Koyulhisarlilari selamliyoruz. Hatice, Murat, Can, Caner, Damla...
14 Aralık 2009 00:44
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler