YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kar hasreti öldürüyordu
Hatay'da 6 çocuk kara hasret kalınca Amanos Dağlarının eteklerine gittiler... Ancak yollarını kaybedince geceyi birbirlerine sarılarak karların altında geçirdiler... Eğer askerler tarafından bulunmasaydılar kar hasreti yüzünden donarak ölecektiler
Kar hasreti öldürüyordu
11 Şubat 2010 / 15:16 Güncelleme: 11 Şubat 2010 / 15:17

Kar hasreti uğruna Amonoslar'da kaybolan 6 çocuk donmak üzereyken askerler tarafından bulundu. Hatay'a kar yağmadığı için kar hasretini gidermek için Amanos Dağlarının eteklerine giden 6 çocuk yolunu kaybedince, geceyi karların arasında birbirlerine sarılarak geçirdi.

 

 

 

 

Olay, Hatay merkeze bağlı Serinyol beldesindeki Üçgedik köyünde yaşandı. Amanos Dağlarına kar hasretini gidermek için saat 15.00 sıralarında giden yaşları 7 ile 15 arasında ilköğretim öğrencisi 6 çocuk, dağda yolunu kaybetti.

 

Harun Doğru (6), Bünyamin Gürbüz (8), Hüseyin Can Özcan (9), Süleyman Gürbüz (15), Süleyman Numan Gürbüz (10) ve Halil Doğru (9) isimli 6 çocuk, eve dönmeyince aileleri jandarmaya haber verdi. Kayıp haberi üzerine yaklaşık 700 asker ile 100'e yakın köylü, Amanos Dağının eteklerinde çocukları gece yarısına kadar arayıp durdu.

Soğuk hava koşullarında yürütülen arama çalışmasında umutlar tükenince sabahın olması beklendi. Hatay İl Jandarma Komutanlığı'ndan oluşan 4 asayiş timi, 1 özel hareket timi, 1 komando taburu, 1 korucu timi, bir adet iz takip köpeği ile arama tarama çalışmalarını sabah saatlerinde yeniden başlayan köylüler ve askerler, 6 çocuğu sabah saat 07.00 sıralarında Üçgedik deresi civarında birbirlerine kenetlenmiş halde ısınmaya çalışırken buldu.

Donmaktan son anda kurtarılan çocuklar, Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama hastanesine tedavi altına alındı. Kar hasreti uğruna Amanos Dağlarında yolunu yitiren çocukların aileleri, gözyaşlarına hakim olamadı. Sevinç ve gözyaşını bir arada yaşayan çocukların aileleriyle hastanede görüşen Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Şerefettin Canda, çocukların başıboş bırakılmamasını istedi.

Karda kaybolan 6 çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler