YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamyonet uçuruma devrildi!
Kamyonet uçuruma devrildi!
24 Ekim 2010 07:44
Sakarya'dan sabah saatlerinde bayilere ürün dağıtımı için Zonguldak'a gelen bir firmaya ait kamyonetin sürücüsü ve yanındaki kişinin, bulundukları aracın uçuruma devrilmesi sonucu öldükleri 19 saat sonra belirlendi.

Sakarya'da faaliyet gösteren bir firmaya ait Ali Kemal Tenha'nın kullandığı 54 UA 872 plakalı kamyonet, Zonguldak'taki bayilere ürün dağıtmak üzere kentten hareket etti.

Sabah saatlerinde, Zonguldak'taki ürün dağıtılacak bayiler firmayı telefonla arayarak sipariş ettikleri ürünlerinin gelmediğini aktardılar.

Firma yetkilileri, kendi çabaları ile yaptıkları araştırmada, aracın sürücüsü ve yanındaki Selman Dur'a ulaşamayınca emniyet ekiplerinden yardım istediler.

Ekipler, Zonguldak'ın Kozlu Beldesi Ilıksu mevkisi yakınlarındaki MOBESE kayıtlarını incelediklerinde söz konusu aracın sabah saat 07.00 civarında benzinlikten geçiş yaptığını belirledi. Ancak incelemelerde, aracın aynı güzergahta bulunan Kozlu kavşağından geçmediği yine MOBESE kayıtlarından tespit edildi.

Benzinlik ile Kozlu kavşağı arasındaki yol güzergahında araştırma başlatan ekipler, yol kenarındaki bariyerlerin yeni kırılmış olduğunu, yaklaşık 60 metrelik uçurumda ise bir aracın bulunduğunu belirledi.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Kozlu Belediyesi ve İl Acil Afet durum müdürlüğü ekipleri, bellerine bağlanan halatlarla uçurumdan aşağıya indiler. Ekipler, çevrede yaptıkları incelemede 2 cesede rastladı.

Uçuruma devrilen aracın Sakarya'daki firmaya ait olduğu, cesetlerin de sürücü Tenha ile yanında bulunan Dur'a ait olduğu belirlendi.

Ekipler tarafından uçurumdan çıkarılan cesetler, Zonguldak Atatürk Devlet hastanesi morguna kaldırılırken, olay yerine gelen Tenha ve Dur'un yakınlarının ağladıkları görüldü.

Öte yandan, cesetlerin çıkarılması sırasında uçurumun aydınlatılması için kablo bağlanan bir otomobilin motor kısmından dumanlar çıkması üzerine olay yerinde bulunan itfaiye ekipleri müdahalede bulundu. (A.A.)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler