YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamuya KPSS'siz alım Sağlık Bakanlığı'ndan müjde
Kamuya KPSS'siz alım Sağlık Bakanlığı'ndan müjde
23 Kasım 2015 10:11
Kamuya KPSS'si olmayan binlerce kişi alınacak. Sağlık Bakanlığı 2016'da on binlerce personel alımı yapacak.

KPSS'si olamayanlara Sağlık Bakanlığı’ndan müjde... Hastanelere on binlerce personel alımının yolu açıldı.

SGK rehberi'nin haberine göre, şehir hastanelerinde görev yapacak personellerin başvuruları 2016 yılında başlayacak. Böylelikle, hastanelere sekreter,güvenlik görevlisi,temizlik personeli,veri elemanı,klinik destek personeli,alınacaktır.personel alımlarının sınavsız yapıldığı düşünüldüğünde KPSS’siz alımla devlet kapısının da yolu açılmış olacak.

HANGİ ŞEHİRLERİN HASTANELERİNE ALIM YAPILACAK?

Ankara Bilkent ve Etlik,Yozgat,Elazığ,Adana , Gaziantep, Konya, Manisa,İstanbul Başakşehir, Isparta, Kocaeli, İzmir Bayraklı, Bursa, Kayseri ve Mersin’de inşaatı süren 27 bin yatak kapasiteli 16 Şehir Hastanesinin, 2016-2017 yıllarında hizmet vermeye başlayacağı ,2018 yılı sonuna kadar da Türkiye genelinde toplam 43 bin yatak kapasiteli 34 şehir hastanesi vatandaşların hizmetine sunulacak olmasından dolayı on binlerce işsize iş kapısı olacak...

TAŞERON OLARAK ALIM YAPILACAK

Alınacak personellerin taşeron olarak alınması bir eksi olarak görünse de önümüzdeki yıllarda taşeronların kadroya alınması bekleniyor.

NASIL BAŞVURULACAK?

Personel alım ihaleleri genel sekreterlikler tarafından yapıldığından başvurularında genel sekreterliklere CV bırakarak yapılması gerekiyor.

 // Zeynep
Bende kagit olmak istiyorm nasil nereye bas vuracaz cvp verirseniz sevinirim...
24 Ağustos 2016 20:28
 // Ada
Adalet bu mu ya kpss olmassa cok kotu beyler goreceksiniz herkes aglar vay efendim ben 80 almisim o 60 almis onu aldilar yahu objektif bi sinav olmassa cok kotu siz hala sevinin...
24 Haziran 2016 04:10
 // Yağmur
Nasıl ve nereye başvuru yapiliyor...
25 Kasım 2015 23:49
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler