YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamerayı bile umursamadılar
Bursa'da bir marketi soyan kar maskeli hırsızların inanılmaz azmi ve rahat tavırları izleyenleri şaşırttı.
Kamerayı bile umursamadılar
16 Aralık 2010 / 13:05 Güncelleme: 16 Aralık 2010 / 13:37

Kent merkezindeki tekel bayilerinin korkulu rüyası haline gelen kar maskeli hırsızlar kapı dışında polisi fark edince uzaklaşıp yeniden işyerine geliyor. Kapıyı açmak için 26 dakika uğraşan 45 dakika boyunca da çuval çuval içki ve sigara çalan hırsızlar, kaçarken çelik kasayı fark edip onu da otomobile yüklüyor. Hırsızlar, kameraların kendilerini kayıt ettiğini işyerinin bilgisayarındaki ekrandan fark etmelerine rağmen soyguna devam ediyorlar.   

Edinilen bilgiye göre, olay sabaha karşı 06.12'de bir markette meydana geldi. Gece boyunca mahallede devriye gezen ve mahallede bulunan çoğu marketi inceleyen 4 maskeli soyguncu, gözlerine kestirdikleri bir marketin önünde otomobilleri ile birlikte tur attı. Market sahibinin işyerini kapattığını gören soyguncular araç içerisinde uzun süre beklemeye başladı. Otomobillerinden inen hırsızlar, bir ara polis aracının geldiğini görünce araçlarına binip uzaklaşıyorlar. Daha sonra tekrar işyerine gelen 4 maskeli hırsız marketin kilitli olan kapısını açmak için 26 dakika boyunca uğraştı.   

Uzun uğraşlar sonucunda kapıyı açmayı başaran hırsızlar marketin içersine girip sigara ve içkileri çuvallarına doldurdu. Marketten çıkacakları esnada bilgisayarın yanında bulunan çelik kasayı fark eden soyguncular, onu da otomobillerinin arka koltuğuna attılar. Tekrar markete geri gelen hırsızlardan biri işyerindeki son çuvalı da arabaya güçlükle yükleyip hızla uzaklaştılar.   
  
SOYGUN YAPARKEN KENDİLERİNİ İZLEDİLER   

30 bin TL değerinde eşyayı çalarak kayıplara karışan soyguncuların güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri izleyenleri dehşete düşürdü. Market içersindeki alarm sistemini devre dışı bırakan zanlılar, güvenlik kameralarına aldırış etmeden soyguna devam ettiler. Soygun esnasında güvenlik kamerasının kayıt edildiği bilgisayarın ekranında kendilerini fark eden hırsızlar, rahat tavırlarıyla dikkat çektiler. Sabah işyerini açmaya gelen market sahibi, işyerinin soyulduğunu anlayıp polisi aradı. Polisler de ihbar üzerine markette parmak izi araştırması yaptı.   

İşyeri sahibi Cevat Yıldız, işyerine geldiğinde her yerin dağınık olduğunu ifade ederek, "İşyerine geldiğimizde her tarafı dağınık olarak gördük. Polisi aradık ve işyerinde inceleme yapılmasını istedik. Gördüğümüz kadarı ile 18 bin TL değerinde içki ve sigara çalınmış. Bunun yanında çelik kasanın içinde bulunan tapu ve kiracılara ait 450 TL ve 350 TL değerinde 38 adet senet ile bazı kıymetli eşyalar çalındı.  

Ancak bu soyguncular sadece burayı değil başka işyerlerini de soymaya başladılar. Bazı arkadaşlarımız bizlere haber veriyor, aynı araç ve hırsızların başka işyerlerini soyduklarına dair. Bu adamlar aynı arabanın plakalarını değiştirerek insanları soymaya devam ediyorlar" dedi.  

İşyeri soygunundan sonra polis, güvenlik kameralarına yakalanan 4 hırsızı aramak için geniş arama başlattı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler