YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kameradan naklen hırsızlık
Balıkesir Terminalinde meydana gelen hırsızlık olayı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.
Kameradan naklen hırsızlık
22 Ocak 2010 / 21:16 Güncelleme: 22 Ocak 2010 / 23:26

Terminalde av bekleyen gelin-kaynana, bilet almak için yazıhaneye giden üniversite öğrencisinin bir kenara bıraktığı çantasını alıp kendi otobüslerine gönderirken suçüstü yakalandı. Jandarmanın gözaltına aldığı şüphelilerden 32 yaşındaki gelin adli mercilerce tutuklandı. 
 
DİLENMEYE GELMİŞLER 

Edinilen bilgiye göre, Bursa'nın Kemalpaşa ilçesinde ikamet eden K.Ç. (56) ve gelini Sibel Çetin (32), iddiaya göre dilenmek için geldikleri Balıkesir'de hırsızlık yaparken yakalandı. Dün akşam saatlerindeki olay Balıkesir şehirlerarası otobüs terminalinde meydana geldi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü son sınıf öğrencisi olan Abdülkerim Öztürk (25), memleketi Balıkesir'e geldi. Kepsut ilçesine gitmek için yazıhaneye bilet almaya giden üniversite öğrencisi çantasını peronlardan birinin önüne bıraktı. Saniyeler sonra ellerindeki eşyalarla birlikte çantanın yanına gelen iki kadın binecekleri otobüsün muavinine yerdeki çantayı gösterip kendi bagajları olduğunu söyleyerek yardım istedi. Yolculara yardım amacıyla muavin çantayı alıp kadınların bineceği otobüse götürdü. Birkaç dakika sonra geriye dönen üniversiteli genç az önce bıraktığı çantasını bulamayınca hemen terminaldeki jandarma noktasına müracaat etti. Yapılan araştırmada çanta bulunamazken, güvenlik kameralarının incelenmesi sonucu çantanın çalındığı belirlendi. Saniye saniye kaydedilen hırsızlık olayının zanlılarının bindikleri otobüs sürücüsü ile temasa geçen ekipler aracı Susurluk İlçe Jandarma Komutanlığı'nın önünde durdurmasını istedi. Burada tedbir alan ekiplerin otobüste yaptığı araştırmada çalınan çanta ele geçirilirken hırsızlık olayının şüphelileri olan gelin ve kaynana da yakalanarak gözaltına alındılar.

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin başarılı operasyonu neticesinde yakalanan K.Ç. ile gelini Sibel Çetin, Kemalpaşa ilçesinde ikamet ettiklerini, Balıkesir'e dilenmek için geldiklerini söyleyip işledikleri suçu inkar ettiler. Güvenlik kameralarına yakalandıklarından haberleri olmayan şüphelilerden Sibel Çetin savcılıktaki ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Hırsızlık anında görüntü karesine girmeyen kaynana K.Ç. ise savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler