YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kalpte renk ayrımı yok
Kalpte renk ayrımı yok
26 Eylül 2013 11:34
Türkiye'de beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan İngiliz vatandaşı Nathan Dean Anderson'un yüz naklinde sorun yaşansa da kalbi 21 yaşındaki İzmirli gence umut oldu.

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Tahir Yağdı, AA muhabirine yaptığı açıklamada İngiliz vatandaşın kalbini başarıyla naklettiklerini belirtti.

Naklin yapıldığı İzmirli Hasan Hüseyin Küçük'ün sağlık durumunun iyi olduğunu ve yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü açıklayan Yağdı, "Uzun süren bir ameliyat yapıldı, dolayısıyla yüz nakli konusundaki tartışmaları çok iyi takip etme fırsatımız olmadı. Yüz nakli sorularını ilgili ekibe yöneltmek doğru olacaktır, kalp naklinde bir sorun yaşanmadı" diye konuştu.

Bodrum'da geçirdiği beyin kanaması sonrası İzmir'de sevk edildiği hastanede beyin ölümü gerçekleşen İngiliz vatandaşı Nathan Dean Anderson'ın organları, ailesi tarafından bağışlanmıştı. Siyahi olan Anderson'un bağışlanan yüzü, cilt renginin uyum sorunu nedeniyle alınamamıştı.

Yüz nakli bekleyen Recep Kaya adlı vatandaş da Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi nakil ekibinden gelen telefon üzerine yola çıkmış, "Yüz naklinde sorun çıktı" denilmesi üzerine evine dönmüştü.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler