YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahramanmaraş şehidine ağlıyor
Kahramanmaraş şehidine ağlıyor
29 Ekim 2012 21:14
Şırnak'ın Uludere ilçesinde silah bakımı sırasında kaza kurşunu sonucu hayatını kaybeden uzman çavuş Ali Evran (23), memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verildi.

 Şehidin cenazesi, dün gece getirildiği Türkoğlu Fizik Tedavi Merkezi morgundan yakınlarınca alınarak ailesinin yaşadığı Kırmakaya köyüne götürüldü.
 
Evran'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, bir süre baba evinde kaldıktan sonra önce köy meydanına oradan da köy camisine getirildi.
 
 -Ağabeyini üniformasıyla uğurladı
 
 Mardin Dargeçit ilçesinde jandarma komando olarak vatani görevini yapan ve üzerinde ağabeyinin üniforması bulunan şehidin kardeşi Mustafa Evran, tabutun köye getirilişi sırasında, ''Ben de askerim. Babam bir oğlun gitti, iki oğlun daha var'' diyerek, baba Mehmet ve anne Gülane Evran ile kardeşlerine sarılıp teselli etti.
 
Yaklaşık 1 ay önce nişanlandığı öğrenilen şehit uzman çavuş Evran'ın naaşı, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
 
Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Garnizon Komutanı Albay Kağan Kazaz, Türkoğlu Kaymakamı Tuncay Akkoyun ile bazı daire müdürleri ve vatandalar katıldı.
 
Şırnak'ın Uludere ilçesinde uzman çavuş Ali Evran, dün görevli olduğu askeri birlikte silah bakımı yaptığı sırada kaza kurşunuyla ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede kurtarılamamıştı.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler