YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahraman şoföre para ödülü
Kahraman şoföre para ödülü
30 Mart 2016 16:45
Kızılay'daki terör saldırısında yaralanmasına rağmen patlamadan etkilenen başka bir otobüsteki yolcuların tahliyesini sağlayan otobüs şoförü Yılmaz, çalıştığı EGO ve üyesi olduğu Öz Taşıma-İş Sendikasınca ödüllendirildi.

Ankara Kızılay'da 13 Mart'ta gerçekleştirilen terör saldırısında yaralanan EGO otobüsü şoförü Necati Yılmaz, Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından evinde istirahatini sürdürüyor.

Raporlu olduğu sürenin sona ermesiyle 5 Nisan'da tekrar direksiyon başına geçecek Yılmaz, EGO Genel Müdürlüğünün kendisine verdiği ikramiyeyle biraz da olsa moral buldu.

EGO'nun ardından üyesi olduğu Öz Taşıma-İş Sendikası da otobüs şoförü Yılmaz'ın kahramanlığını karşılıksız bırakmadı. Genel Başkan Mustafa Toruntay başkanlığında toplanan sendika yönetimi, aldığı kararla Yılmaz'a iki maaşı tutarında ödül verdi.

Kızılay Güvenpark yakınında 13 Mart 2016'da bomba yüklü araç kullanılarak terör saldırısı gerçekleştirilmişti. Patlamanın etkisiyle yanan ve kullanılamaz hale gelen EGO otobüsünün şoförü Necati Yılmaz da olayda yaralanmıştı. Hissettiği acıyı umursamayan Yılmaz, patlamadan etkilenen başka bir otobüsteki yolcuların tahliyesini sağlamıştı. 


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler