YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahraman Ece, daha bir günlük evliydi!
Kahraman Ece, daha bir günlük evliydi!
16 Şubat 2013 12:07
Bursa'da daha bir günlük evliyken ağabeyinin evinde çıkan yangında 2 yeğenleriyle birlikte hayatını kaybeden 18 yaşındaki Ecem Taşçı'nın cenazesi yeğenleriyle birlikte otopsi için Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

18 yaşındaki hala Ecem Taşcı'nın yangın esnasında yeğenlerini kurtarmak istediği ancak patlamalar sırasında yaşanan göçük sonucu hayatını kaybettiği öne sürüldü. Ecem Taşcı'nın bir gün süren evlilik yaptığı, tatsızlık sonucu baba evine döndüğü öğrenildi.


Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde merkez Osmangazi ilçesi Sırameşeler Mahallesi'nde meydana gelen olayda, iki katlı evde çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Anne Selma Taşcı'nın banyoda baba Ferhat Taşcı'nın ise bahçede olduğu sırada başlayan yangın kısa sürede büyüdü. Evde bulunan 4 yaşındaki Nazlı ve 6 yaşındaki Ziya Gökalp İlköğretim Okulu 1.sınıf öğrencisi Zeynep, 18 yaşındaki halaları Ecem Taşcı ile yangına evde yakalandı. Küçük kızlar yangının büyümesiyle hayatını kaybederken, onları kurtarmak isteyen hala Ecem Taşcı, evde yaşanan patlama sonrası göçükte hayatını kaybetti.


Bir günlük evliyken ağabeyine döndü


Yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken banyodan kendini dışarı atan anne Selma Taşcı sinir krizleri geçirdi. Baba Ferhat Taşcı da baygınlık geçirdi. İtfaiye yetkilileri, yangının kesin çıkış sebebinin yapılacak detaylı incelemenin ardından belli olacağını ifade ederken, Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya da olay yerinde polis merkezi ekiplerinden bilgi aldı. Yangının sobadan çıkan kıvılcım ya da televizyondan kaynaklanmış olabileceği öne sürüldü.


Yangında ölen hala Ecem Taşcı'nın bir süre önce evlendiği ve evliliğinin ilk günü yaşanan tatsızlık sonucu ağabeyi ve babasının yanına döndüğü öğrenildi. Aynı evin alt katında oturan dede Ahmet ve babaanne Hasibe Taşcı da büyük üzüntü yaşadı.
Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı incelemenin ardından küçük kızlar ve halalarının cenazeleri otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler