YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadınları memlekete göndermek artık YASAK!
Kocasından şikayetçi olan kadın lehine ilginç bir karar
Kadınları memlekete göndermek artık YASAK!
09 Haziran 2009 / 19:05 Güncelleme: 09 Haziran 2009 / 00:00

Ankara'da aile mahkemesi, kocasından şikâyetçi olan kadın lehine ilginç bir karar verdi.  
 
'Eşine sözlü ve fiilî şiddet uygulayan, kişisel temizliğine dikkat etmeyen ve ailesini zorla yazları babasının memleketi Bolu'ya gönderen' kocayı 6 ay evden uzaklaştırma cezasına çarptırdı. Ayrıca kadın ve çocukların Bolu'da geçirebilecekleri süreyi 15 gün ile sınırlandırdı.


Ankara 8. Aile Mahkemesi'ne başvuran N.Y., dava dilekçesinde 'kocası B.Y.'nin kendisine hakaret ettiğini' ifade etti. Maaşına ve otomobiline el koyan kocasının, bir başka ilde çalıştığı için yalnızca hafta sonları eve geldiğini, yaz tatillerinde de çocuklarıyla beraber 3 ay boyunca Bolu'daki kayınvalidesi ve kayınbabasının evinde kalması için zorladığını ileri sürdü.


Başvuruyu değerlendiren mahkeme, dilekçe üzerindeki inceleme sonucunda, bir dizi tedbir alınmasına hükmetti. Buna göre koca, 6 ay süreyle eşi N.Y. ve aile bireylerinin oturdukları eve ve işyerlerine yaklaşamayacak. Eşine karşı şiddet ve korkutma amaçlı davranışlarda bulunamayacak ve iletişim vasıtalarıyla rahatsız edemeyecek. Mahkemenin bu kararı mahalli karakol aracılığıyla infaz edilecek. B.Y., bu tedbirlere aykırı hareket etmesi durumunda tutuklanacak. ZAMAN
 
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler