YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadınlara ''yasal hak'' broşürü
Kadınlara ''yasal hak'' broşürü
16 Mart 2013 12:13
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Türkiye'de her eve, kadınların yasal haklarına ilişkin bilgilerin yer aldığı broşür gönderecek.

 

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Azize Sibel Gönül, yaptığı açıklamada, kadınları hakları konusunda daha fazla bilinçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. Gönül, bu kapsamda PTT ile yapılan bir protokole, Türkiye'deki bütün evlere, kadınların yasal haklarına ilişkin bilgilerin yer aldığı broşür postalanacağını bildirdi. 
 
Gönül, şöyle devam etti: 
 
''Kadınlara yönelik eğitimde, sağlıkta, istihdamda, iş hayatında, Medeni Kanun'da, hukuki alanda hangi düzenlemeleri yapmışız, neler var; bunları kadınlarımızın iyi bilmesini istiyoruz. Bütün bunların yer aldığı bir broşür hazırlıyoruz. Son aşamaya gelindi.
 
Sloganımız 'Kadın her yerde...' Broşürümüzde olimpiyat şampiyonu Aslı Çakıralp'in fotoğrafı bulunuyor. Kadınlar yasal haklarını daha iyi bilecek. Güvenlik, doğum ve süt izinleri, eşit işe eşit ücrete kadar her şey bulunacak. Kadın şiddete uğradığında ne yapması gerekiyor, nereyi araması gerekiyor, bunlar da yer alacak.''
 
 
AA
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler