YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadınlar yumruklar arasında kald!
Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifinin 60. Genel Kurulu yine her yıl olduğu gibi yine olaylı geçti.
Kadınlar yumruklar arasında kald!
07 Nisan 2013 / 17:43 Güncelleme: 07 Nisan 2013 / 18:14

Genel Kurulda aday olduklarını açıklayan ve halen Niğde Esnaf Kredi ve Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığını  merhum Murat Zeren'den sonra devam ettiren Turgut Taygur, Niğde Esnaf ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Eker ile Hüseyin Arı aday olduklarını açıklamışlardı.
 
Niğde Seel Düğün Sarayı'nda  sabah 10:00'da başlaması gereken Genel Kurula esnaflar 07:00'den  itibaren salonun önüne geldi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı salona esnaflar üyeliklerine göre yaka kartı verilip sıkı kontrollerden sonra içeri alındı.
 
700 kişilik salona sığmayan esnafların büyük bölümü dışarıda beklemek zorunda kaldı. Salonun içinde her üç adayın taraftarları sürekli adayları lehine slogan attılar. Salon dışında ve içinde küçük çaplı yumruklaşmalar oldu. Platform önünde adaylardan Hüseyin Arı'nın da karıştığı itiş kakışlı karıştığı kavgada bir kadın baygınlık geçirdi.
 
Gergin geçen genel kurulda Divan ancak öğleyin 13:00 gibi  oluşturulabildi. Divan kurulunun oluşturulmasında Niğde'den hiç bir isim oluşmadı, genel merkez yöneticilerinin Divan Kurulunda yer almasını her üç aday da onay verdi ve oylamaya sunularak kabul edildi.
 
Divan Kurulunun oluşmasının ardından da salon içinde tartışmalar yaşandı. Zaman zaman polis içerde ve dışarıda küçük tartışmalara  müdahale ederek olayların büyümesini önledi.
 
Divan Kurulu seçimin açık ellerle onaylanması şeklinde değil, kapalı  oy kullanılarak oylama yapılmasına karar verdi.
 
Seçimin kapalı usülde oy kullanılacağı kararının ardından salon içerisi sakinleşti.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler