YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadınlar erkekleri 10 alanda solladı!
Kadınlar erkekleri 10 alanda solladı!
18 Ağustos 2009 08:26
Yapılan araştırma erkeklerin bu alanlarda kadınların gerisinde olduğu belirlendi

Kadınların bağışıklık sistemi erkeklerden daha güçlü, kısa zamanda üniversiteden mezun oluyorlar, 100 yaşın üzerindekilerin çoğu kadın... Bunlar kadınların erkeklerden önde olduğu alanlardan sadece birkaçı... Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar 10 alanda erkeklerden daha üstün çıktı.


1-YATIRIM


Mal sahibi olmakta üzerlerine yok...


Bin protfolyada yapılan bir araştırmaya göre kadınların yatırımları erkeklerin yatırımlarına göre yüzde 18 oranında daha iyi. Bu kadınların yatırım yaparken daha uzun süre düşünmesinden kaynaklanıyor.


2- TRAFiK


Ölüm riskleri az


Erkekler kadınlara göre yüzde 77 daha fazla ölme riski taşıyor.


3- RAHATLIK


Problemlerini kolayca söylüyor ve çözüyorlar...


2000 kişi üzerinde yapılan araştırma kadınların problemlerini erkeklere göre daha çok dışa vurduğunu ve arkadaşlarıyla paylaştığını ortaya koydu. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 53’ü arkadaşlarıyla canlarını sıkan problemleri konuşurken sadece yüzde 29 oranındaki erkekler sorunlarından bahsetti.


4- iŞ HAYATI


Doğru sektör seçip işsiz kalmıyorlar ABD İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre 2007 Aralık ayından beri işini kaybedenlerin yüzde 80’i erkek. Bunun nedeni ise erkeklerin daha çok çalıştığı sektörleri krizin vurması.


5- YÖNETiiCiLiK


Bu konu biraz tartışılır


Bu konu biraz tartışılır ancak birçok uzman daha iyi dinledikleri, düşündükleri, problem çözdükleri için kadınların daha iyi yönetici olduğunun altını çiziyor.


6- GÜZELLiK


Geçmiş nesillere göre daha çekiciler


Araştırmalar gösteriyor ki, kadınlar gitgide daha da güzelleşirken erkekler aynı kalıyor. 2000 insanı 40 yıl boyunca izleyen araştırmacılar çekici kadınların ortalama standartların üstünde güzel çocuk doğurduğunu ortaya koydu. Ayrıca güzel kadınların ilk doğan çocukları da kız oluyor. Bu genç kızlar da geçmiş nesillere göre daha güzel.


7- EĞiiTiM


Kısa sürede üniversiteden mezun olmayı başarıyorlar


Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, erkeklere göre üniversiteden daha kısa sürede mezun oluyor. Ancak burada erkeklerin hem okuyup hem çalışması ya da daha rahat olması gibi faktörler ön plana çıkıyor.


8-BESLENME


Sağlıklı besinleri tercih edip etten uzak duruyorlar


Minnesote Üniversitesi tarafından 14 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklere göre daha sağlıklı yiyecekleri seçiyor. Erkekler donmuş pizza ya da kırmızı et yerken kadınlar meyve ve sebzeyi tabaklarına koyuyor.


9- SAĞLIK


Bağışıklık sistemleri erkeklere göre çok güçlü


Bağışıklık sistemi erkeklere göre daha güçlü ve daha az hasta oluyorlar. Östrojen, kadınların gizli silahı . Bu hormon enfeksiyonlarla savaşta kadınlara ekstra güç veriyor.


10- YAŞAM


100 yaşın üzerindekilerin çoğu kadın


Dünya üzerinde 100 yaşının üstünde olan insanların yüzde 85’i kadın. Genelden kadınlar erkeklere göre 5-10 yıl daha uzun yaşıyor.


Bugün


 


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler