YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadın polise eski arkadaşından kurşun
Kadın polise eski arkadaşından kurşun
13 Eylül 2012 19:56
Beykoz'da bir kadın polis memuru, eski erkek arkadaşı tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.

Alınan bilgiye göre, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Esra Adile Seyfi (23), iş çıkışı Paşabahçe Su Ürünleri otobüs durağında beklediği sırada, eski erkek arkadaşı Akgül Semih A'nın (33) silahlı saldırısına uğradı.

Olayda, Seyfi'nin yanı sıra durakta bekleyen Asiye Yayla adlı bir polis eşi de seken bir merminin isabet etmesi sonucu yaralandı.

Ambulansla Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Esra Adile Seyfi, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Asiye Yayla ise bu hastanedeki ilk tedavisinin ardından Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Zanlı Akgül Semih A, silah seslerini duyarak olay yerine gelen Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü İdari Büro'da görevli bir polis memuru tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Paşabahçe Polis Merkezi'ne götürülen zanlı, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde sorguya alındı.


-Polisliğe 2 Haziran'da başlamış-


Olayda hayatını kaybeden Esra Adile Seyfi'nin, polis memurluğuna 2 Haziran'da Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde başladığı öğrenildi.

Zanlı Akgül Semih A'nın Ankara'da oturduğu ve elektrik teknisyeni olduğu belirtildi.

Zanlının, Esra Adile Seyfi'nin eski erkek arkadaşı olduğu ve tekrar görüşme teklifini geri çeviren Seyfi'yi tehdit etmeye başladığı kaydedildi.

Seyfi'nin savcılığa şikayette bulunması üzerine Akgül Semih A'nın Ankara emniyetince gözaltına alınarak adliyeye sevk edildiği ve ''tehdit'' suçundan hakkında işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler