YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadın kılığına giren soyguncular kayıplara karıştı
Kadın kılığına giren soyguncular kayıplara karıştı
Kadın kılığına giren soyguncular kayıplara karıştı
06 Aralık 2008 / 10:27 Güncelleme: 06 Aralık 2008 / 00:00

Fransa'nın başkenti Paris'te silahlı soyguncular, bir mağazadan 80 milyon euro değerinde  müchever çalarak tarihin en büyük soygunlarından birini gerçekleştirdi. Polis, ikisi kadın kılığına girmiş 4 soyguncunun peşinde..


Fransa'nın başkenti Paris ülke tarihinin en büyük mücevherat soygununa sahne oldu. Uluslararası zengin müşterileri olan Montaigne caddesindeki Harry Winston mağazasında sergilenen tüm mücevherleri çalan soyguncular ortadan kayboldu.


Olayı soruşturan müfettiş ekibinden bir kaynak, soygunun çok iyi planlandığını belirterek, hırsızların mağaza çalışanlarından bazılarının isimlerini ve mücevherlerin konulduğu bazı gizli kasaların yerlerini bildiğini ifade etti.


KADIN KILIĞINA GİRMİŞLER
Dün yerel saatle 17.30 sıralarında meydana gelen olayda, soygunculardan ikisinin kadın kılığına girdiği, yüksek güvenlik sistemini atlattıktan sonra silahlarını çıkararak, içerde bulunan onlarca çalışanı ve müşteriyi tehdit ettiği belirtildi. Bu sırada diğer soyguncuların da mağazaya girdiği ve içerde rehin aldıkları çalışan ve müşterileri bir köşeye topladıkları ifade edildi. Polis soyguncuların izlerini kaybettirdiğini, operasyonların sürdüğünü açıkladı.


AVRUPA DIŞINDA SATACAKLAR
Polis, çalınan mücevheratın, hemen tespit edileceği için Batı Avrupa ülkelerinde satılmasının imkansız olduğunu belirterek, soyguncuların mücevheratı yurtdışına çıkarabileceğini söyledi.


GEÇEN YIL DA SOYULMUŞTU
Aşırı lüks mücevheratın satıldığı Harry Winston, geçtiğimiz yıl ekim ayında da silahlı hırsızlar tarafından soyulmuş, hırsızlar yaklaşık 10 milyon euro değerinde mücevherat çalmıştı. Sigorta firması hırsızların bulunmasını sağlayacak bilgi verene 500 bin dolar mükafat teklif etmiş ancak hırsızlar yakalanamamıştı.


GAZETEPORT


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler