YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadıköy'de su isyanı var!
Kadıköy'de su isyanı var!
29 Eylül 2014 00:15
Kadıköy'de günlerdir kesik olan su, vatandaşı sokağa döktü.

İSKİ arızası nedeniyle 4 gündür suların kesik olduğu Kadıköy'de isyan var! Bakkal ve marketlerde kesinte nedeniyle su satışında patlama meydana gelirken, twitter'da seferberlik ilan edildi. Kadıköylüler su ihtiyaçlarını şimdilik belediyenin dağıttı kuyu suyundan karşılıyor. Moda Parkı'nda bir araya gelen bir grup Kadıköylü ise su kesintilerini protesto etti.

İSKİ'nin 300 mm çaplı şebeke hattı arızasını gidermek nedeniyle su kesintisi uyguladığı Kadıköy'de 4 gündür musluklar akmıyor. 25 Eylül Perşembe günü saat 22.00 sıralarında başlayan kesinti halen devam ediyor.

Sosyal medyada isyan var

Kadıköylüler sosyal paylaşım sitelerinden veryansın etti. İlçe halkı suların akmaması nedeniyle evlerde ve iş yerlerinde ciddi sıkıntı yaşıyor.
Bu arada Kadıköylüler tuvalet ihtiyacını bile evlerinin yakınındaki restoranlarda giderdiklerini ancak onların da depolarındaki suyun tükenmesiyle çaresiz kaldıklarını belirtti. Su kesintisi nedeniyle ilçedeki marketlerde de şişe suyu kalmadı.

İlçede yapılacak su kesintisini 25 Eylül'de Twitter adresi üzerinden duyuran Kadıköy Belediyesi de soru yağmuruna tutuldu. Belediye son olarak bugün, "İSKİ'ye göre, 'Kadıköy'de bugünkü kesintiye sebep olan boru kırığının tamirine devam ediliyor. Bitiş saati 23.00" diyerek Twitter adresi üzerinden bilgilendirme yaptı ve tamir çalışması yapılan şebekenin fotoğraflarını paylaştı.

 

1-311.jpg

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler