YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kader, Japon annesiyle buluştu
Kader, Japon annesiyle buluştu
02 Ağustos 2010 17:51
5 yaşındaki Kader annesi Japon Michiko ile hasret giderdi

Japon anne Michiko Deniz ile Türk baba Fevzi Deniz arasında yaşanan 5 yaşındaki kızları "Kader" savaşında, mahkemenin çocuğun velayetini Türk babaya vermesinin ardından Japon anne Michiko Deniz çocuğunu görmek için Gaziantep'e geldi. 
 

Türk baba Fevzi Deniz'in, avukatı Metin Kınacılar aracılığı ile hem boşanma hem de küçük Kader'in velayetini almak için Aile Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanmasının ardından Japon anne Michiko Deniz, çocuğunu görmek için geldiği Gaziantep'te, 5 yaşındaki kızı Kader ile hasret giderdi. Anatolian Otel'de gerekli hukuki işlemlerin tamamlanmasının ardından Japon anne ile kızının buluşmasında duygulu anlar yaşandı. Annesini, Türk gelenek ve göreneklerine göre elini öperek karşılayan Kader, babasının elini de hiç bırakmadı. Annesinin kaldığı odaya birlikte çıkan Kader, bir hafta süreyle annesi ile otelde görüşebilecek. 
 

Avukat Metin Kınacılar, Jopan anne Michiko Deniz ile Türk baba Fevzi Deniz arasındaki hukuk mücadelesinde, daha önce boşanma kararı çıktığını ve Kader'in velayetinin Türk babaya verildiğini hatırlatarak, "Japon anne bizden ricada bulundu. Resmi prosedürden önce kızıyla görüşmek istediğini bildirdi. Biz de sakıncası olmadığını söyledik ve Gaziantep'e geldi. Burada bir hafta süreyle otelde kızıyla görüşebilecek" dedi. İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler