YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçakçılar evlerine yükleriyle döndü!
Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Andaç köyünde ikamet eden bir grup kaçakçı, askerlerin çekilmesinin ardından 120 katır yükü ile birlikte köylerine geri döndü.
Kaçakçılar evlerine yükleriyle döndü!
04 Nisan 2013 / 14:36 Güncelleme: 04 Nisan 2013 / 14:37

Dün sabah saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden gerginlik, Şırnak Vali Yardımcısı Deniz Zeyrek, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Ali Doğan İnce, Şırnak İl Genel Meclisi'nin BDP'li üyeleri, Rahmin Bal, Erşat Ediş, İrfan Encü'nün araya girmesiyle sona ermişti.

Gerginliğin sona ermesi ve köylülerin dönmesinden sonra BDP'li meclis üyeleri, buradaki askeri ve sivil yetkililer ile görüşmeler yaptı. Yapılan görüşmeyle birlikte buradaki çok sayıdaki güvenlik görevlisi helikopterlerle geri çekildi.

Askerlerin çekilmesinin ardından, Kuzey Irak topraklarında bulunan kaçakçılar, yaklaşık 120 katır yükleriyle birlikte Türkiye topraklarına girdi. Andaç köyü çevresinde önlem alan diğer askerlerin de çekilmesiyle birlikte kaçakçılar, yükleriyle birlikte köye döndü. Köyde bekleyen yakınları, olası bir müdahaleye karşılık, her biri 65 litre yakıt alan katır sırtındaki 2'şer varili indirerek evlere götürdü.

 

İHA

19:52
 // Tarihi eser kaçakçılığı
Devlet, uluderedeki bir kaç bidon mazotla uğraşacağına, batıya göçüp giden tarihi eserlerimizi, insan kaçakçılığını, beyaz kadın ticaretini, engellesin. Bunların hiçbiri Uluderede olmuyor. Onların kazandığı kazanç, analarının ak sütü gibi helal olup, gümrükçülerinkinden de kat be kat helaldir....
04 Nisan 2013 19:52
18:28
 // siz Edirneye bakın
Aaa! Ooo! Diyenler, siz önce Edirnede kaçak altın, kaçak cep telefonları ve elektronik eşyaları göründe, ondan sonra vatansever olun. Çifte standartın daniskasıdır bu. Koca devlet bu mazotlarla mı yıkılacak....
04 Nisan 2013 18:28
geçici bir durum
 // ayhan
Süreç sonunda yatırımlar gittikten sonra istihdam arttıktan sonra müdahale edilir.....
04 Nisan 2013 Perşembe 17:44
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler