YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçak sigara operasyonu
Kaçak sigara operasyonu
02 Aralık 2011 13:58
Bursa polisinin, 7 ilde eş zamanlı düzenlediği operasyonda, 174 bin 910 paket kaçak sigara ele geçirildi, 26 kişi gözaltına alındı...

Bursa Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, İran ve Irak'tan katırlarla Türkiye'ye sokulan kaçak sigaraların Bursa'ya getirilerek piyasaya sürüleceği ihbarını aldı.

8 ay süren teknik takibin ardından ekipler, Bursa'nın yanı sıra Rize, Van, Iğdır, Gaziantep, Şanlıurfa ve Eskişehir'de çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Liderliğini Tahir D'nin yaptığı çete üyeleri, Doğu Anadolu Bölgesi'nden getirdikleri sigaraları piyasaya sürmeye çalışırken yakalandı. Zanlılar arasında, Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan Ö.F.Ç'nin (26) de bulunduğu öğrenildi.

Ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda buzdolabı, kanepe ve mobilyalar arasına gizlenmiş toplam 174 bin 910 paket sigara, 6 bin 214 cinsel gücü artırıcı kaçak ilaç ve 31 cep telefonu ele geçirildi.

Zanlılar, Emniyetteki sorgularının ardından ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kurulan örgüte üye olmak, Kaçakçılık Kanunu, Vergi Usül Kanunu ve 4733 Sayılı Kanun'a muhalefet'' suçundan adliyeye sevk edildi.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü laboratuvarlarında yapılan incelemelerde, kaçak sigaraların halk sağlığını tehlikeye düşürebilecek nitelikte olduğunun belirlendiği bildirildi. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler