YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmirlileri korkutan sağanak yağış
İzmir’de hava tahmin raporlarına günler öncesinden yansıyan yağışlı hava, öğleden sonra kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış şeklinde kendini gösterdi. Vatandaşlar ise gök gürültülerine karşın tedirgin olduklarını söylediler.
İzmirlileri korkutan sağanak yağış
09 Mayıs 2013 / 22:47 Güncelleme: 09 Mayıs 2013 / 22:58

Sabah saatlerinde kısa süreli başlayan yağış öğleden sonra saat 16.30 itibari ile gök gürültülü sağanak yağış şeklinde devam etti. Dolu şeklinde gök gürültülü sağanak yağış kısa sürede su birikintilerinin oluşmasına sebep oldu. İzmir’de trafik akışının yoğun olduğu merkezi ilçelerde trafik polisleri seyir halindeki araçlara olumsuz durumlara karşın sık sık uyarı anonsları yaptı.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde hava sıcaklığında yaşanması muhtemel düşüş tahminlerine göre İzmir’de termometreler 17 dereceyi gösterdi. İzmir’de yağışlı havanın haftasonuna kadar kendini hissettireceğini belirten İzmir Meteoroloji Bölge Müdürü Murat Şahin; “Yağışlar kuvvetli sağanak yağış şeklinde kısa süreli fırtına halinde İzmir’de 13 Haziran Pazartesi gününe kadar devam edecek. Özelikle yağışlı hava gündüz saatlerinde yoğunluk kazanacak. Vatandaşlarımızın doluyla karışık sağanak yağışa karşın ani su baskınlarına ve düşen yıldırımlara karşın olumsuz herhangi bir durum yaşamaları adına tedbirli olmalarında fayda var” dedi.
 
Saat 16.30 itibari ile kendini gösteren doluyla karışık sağanak yağmurda İzmir’de metrekareye düşen yağış miktarları ise şu şekilde: Menderes’te 27 kilogram, Bornova’da 18  kilogram ve Konak Güzelyalı’da 12 kilogram.
 
Gök gürültüsü korkuttu
 
Yağmurun aniden bastırması sonucu iş arkadaşları ile olumsuz durumlar yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar; “ Gök gürültüleri bizleri çok korkuttu. Kulaklarımızı tıkamak durumunda kaldık. Böyle yağarsa eğer inşallah sel ve su baskınları yaşanmaz” dedi.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler