YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de şüpheli intihar
İzmir'de şüpheli intihar
04 Ocak 2013 07:31
İzmir’de Ege Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan 25 yaşındaki D.G. kaldığı yurdun 4. katından aşağı düştü. Olayın kaza mı yoksa intihar mı olduğu araştırılırken hastaneye kaldırılan genç kızın hayati tehlikesi devam ediyor.

 

Olay dün gece saat 22.00 sularında Ege Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumu Kız 6. Bloğu’nda meydana geldi.
 
İddialara göre geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi’nde Tekstil Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi olan D.G.’nin kaldığı odada 1 dizüstü bilgisayar ve belli bir miktarda para çalındı. Gerçekleşen hırsızlık olayından sonra D.G.’nin oda arkadaşlarının genç kızı hırsızlık iddiasıyla suçladığı öne sürüldü.
 
Hırsızlık iddiasıyla suçlanınca bu durumu gururuna yediremeyerek psikolojik olarak bunalıma girdiği öne sürülen D.G., yurtta kalan öğrencilerin iddiasına göre olayın meydana gelmesinden önce 6 saat boyunca odasındaki yataktan dışarı çıkmadı.
 
Saat 21.30 sularına gelindiğinde koridora çıkan D.G., koridorun sonunda bulunan pencereye çıkıp kendini boşluğa bıraktı. Dördüncü kattan kendini boşluğa bırakarak toprak zemine düşen genç kızı o anda çevreden geçen başka bir öğrenci görerek durumu 112 ekiplerine bildirdi.
 
Olay yerine gelen 112 ekipleri yaptıkları ilk müdahalenin ardından genç kızı Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı. Bu sırada D.G.’nin hastaneye kaldırıldığını duyan arkadaşları da fenalaşarak Ege Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Hastaneye kaldırılan D.G.’nin durumunun ciddiyetini koruduğu belirtilirken polis ekipleri genç kızla tartışan oda arkadaşlarının ifadesini almak üzere emniyete götürdü. D.G.’nin toprak zemine sırt üstü düştüğü bildirilirken olayın intihar mı yoksa bir tartışma anında meydana gelen kaza mı olduğu araştırılıyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
 
 
İHA
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler