YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de şüpheli çanta paniği
İzmir'de şüpheli çanta paniği
27 Haziran 2010 09:01
İzmir'in konak ilçesinde askeri lojmanlar önüne bırakılan çanta paniğe neden oldu. Çantayı gören vatandaşların durumu bildirmesiyle olay yerine gelen polis, çantayı bomba imha robotuyla imha etti.

İzmir'in Konak ilçesinde şüpheli çanta paniği yaşandı. Askeri lojmanların önüne bırakılan çantayı imha etmek için yola çıkan ekipler kapatılan yollar sebebiyle yaklaşık 2 saat sonra olay yerine gelebildi.

Akşam saat 19.30 sıralarında Mithatpaşa caddesi üzerinde bulunan askeri lojmanların önünde bomba süsü verilmiş bir çanta gören vatandaşlar durumu hemen polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, çöp kutularının yanındaki çantanın etrafına kimseyi yaklaştırmadı ve yolu trafiğe kapattı.

Çevre güvenliğini alan polis ekipleri durumu bomba imha ekiplerine bildirdi. Bu sırada çevredeki vatandaşlar beklemeye başladı. Fakat şehir içinde yapılan çalışmalar ve akşam trafiğininde yoğunluğu nedeniyle bomba uzman ekiplerinin olay yerine gelmesi uzun sürdü. Yaklaşık iki saat sonra olay yerine gelen bomba imha ekipleri müdahale için getirdikleri robotu hazırladı.

Bomba imha robotunu uzaktan kumandayla çantaya yönlendirildi. Robot tarafından fünye bağlanan çanta uzaktan patlatıldı. Yapılan incelemede çantanın içinde önemsiz kağıtlar olduğu görüldü. Çantada bomba yada düzeneğin çıkmaması çevredeki vatandaşlara rahat bir nefes aldırdı.
Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler