YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de soba faciası: 2 ölü
Acı haber bu kez İzmir'den geldi. Soba zehirlenmesi yine ölü getirdi... Sobadan sızan zehirli gaz 2 kişinin hayatına mal oldu. 1 kişi ise ağır yaralı....
İzmir'de soba faciası: 2 ölü
07 Aralık 2009 / 13:32 Güncelleme: 07 Aralık 2009 / 14:22

İzmir'de, kömür sobasından sızan gazdan zehirlenen baba ile oğlu öldü, anne ise komada. Olay, Konak ilçesi Çimentepe semti 635 sokak numara 22'de bulunan 3 katlı binada meydana geldi.

Binanın üst katında oturan Abdurrahman Doğan (44), eşi Fatma Doğan (37) ve oğulları Hüseyin Doğan (10), kömür sobasından sızan gazla zehirlendi. Doğan çiftinin bir alt katta bulunan anneannesinin evinde kalan diğer oğlu Tahsin Doğan (17), sabah saatlerinde anne, baba ve kardeşinin kahvaltıya kalkmaması üzerine eve geldiğinde korkunç manzarayla karşılaştı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Abdurrahman Doğan ile oğlu Hüseyin Doğan'ın öldüğünü belirledi. Durumu ağır olan anne Fatma Doğan ise ambulansla Bozyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alındı.

Doğan çiftinin büyük oğlu Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümü öğrencisi Tahsin Doğan, 5 ay önce dedesi öldüğü için bir alt katta oturan anneannesinin evinde kalıyordu. Üç katlı evin ortanca katında anneannesiyle kalan Tahsin Doğan, bu sabah uyandıktan sonra anne, baba ve kardeşinin kahvaltıya gelmemesi üzerine üst kattaki evlerine çıktı. Eve giren Tahsin Doğan, soba odasında uyuyan ve elektrikçilik yapan babası Abdurrahman Doğan, ev hanımı annesi Fatma Doğan ve Saliha Hüseyin Özyavuz İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi kardeşi Hüseyin Doğan'ı baygın halde gördü. Hemen 112 Acil Servis'i arayarak yardım isteyen Tahsin Doğan bir yandan da komşularına durumu bildirdi. Sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrolde kömür sobasından sızan zehirli gazlar nedeniyle Abdurrahman Doğan ile küçük oğlu Hüseyin Doğan'ın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Durumu ağır olan anne Fatma Doğan ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olayı duyan Doğan ailesinin yakınları ve komşuları eve akın etti. Yapılan incelemede, kömür sobasından sızan gazın Doğan ailesini zehirlediği belirlendi. Olay Yeri İnceleme ekipleri, sobada bulunan kömürün kaçak kömür olup olmadığını inceliyor.

Olayı duyan 10 yaşındaki Hüseyin Doğan'ın eğitim gördüğü Saliha Hüseyin Özyavuz İlköğretim Okulu Müdürü Kemal Tezcan ve küçük Hüseyin'in sınıf öğretmeni büyük üzüntü yaşadı. Hüseyin'in öğretmeni, "Hüseyin başarılı bir öğrenciydi. Büyüyünce doktor veya polis olmak istiyordu" dedi.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler