YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de pompalı dehşeti
İzmir'de pompalı dehşeti
13 Ocak 2010 08:17
Karşıyaka'da pompalı tüfekle bir markete giren soyguncu 1000 lirayı alarak kayıplara karıştı

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde bulunan BİM market, pompalı tüfekli bir kişi tarafından soyuldu. Başında bere, yüzünde tıbbi maske bulunan silahlı saldırgan, kasada bulunan yaklaşık 1000 TL'yi alarak kaçtı. 

Olay, Karşıyaka'ya bağlı Örnekköy semti 7465 sokakta bulunan BİM Mağazası'nda gerçekleşti. Elinde büyük bir çanta ile saat 21:00 sıralarında mağazaya gelen bir kişi, normal bir müşteri gibi önce birkaç parça ürün alarak sepete koydu. Bir süre mağaza içinde dolaşan kimliği belirsiz zanlı, mağazada bulunan müşterilerin ayrılmasını bekledi. Yüzünde tıbbi maske ve kafasında şapka bulunan şahıs, mağazada kendisinden başka kimse kalmayınca harekete geçti. Yanında taşıdığı büyük çantadan pompalı tüfeğini çıkaran şahıs, kasaya gelerek mağazadaki iki çalışanı tehdit etti. Çalışanları etkisiz hale getiren gaspçı, kasada bulunan yaklaşık 1000 TL'yi alıp, yaya olarak kaçtı. Güvenlik kameraları da marketteki soygunu saniye saniye kaydetti.

Soyguncunun mağazadan kaçmasının ardından mağaza çalışanları durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine ulaşan polis ekipleri mağazanın iki çalışanından gaspçının eşgal bilgilerini aldı. Güvenlik kamerası görüntülerine el koyan polis, görüntüleri inceleyerek soygunu gerçekleştiren kişinin kimliğini belirlemeye çalışıyor. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler